Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vrijdag sopraan Dawn Upshaw met Purcell, The Plaint, Druckman, Saariaho en Bach; zaterdag om 14.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Mirjam Wesselink (sopraan), Maria Sabirno Gultiérrez (piano) en Jiska ter Bals (viool) met Spaanse liederen, Rodrigo, Granados en Piazzolla; zaterdag Schönberg kwartet met Zemlinsky, Webern, Schönberg en Berg; zondag om 14.15 uur masterclass voor liedduo's door Dawn Upshaw; woensdag Jorge Chaminé (bariton) en Marie-Françoise Bucquet (piano) met Brahms, Guastavino, Ravel en Xenakis.

Amsterdam, Stedelijk Museum: zaterdag om 15 uur thereminrecital door Eric Ross.

Amsterdam, Bethaniënklooster: zaterdag masterclass strijkkwartet door Raphael Hillyer.

Amsterdam, Engelse Kerk: zaterdag Ensemble Cristofori met een Mozart-programma.

Amsterdam, Waalse Kerk: zondag om 15 uur Amsterdamse Bach Solisten m.m.v. Rainer Kussmaul (viool) met Bach, Haydn en Schubert; zondag Jill Feldman (sopraan) en Kees Boeke (blokfluit, vedel) met veertiende-eeuwse chansons van de Machaut en Ciconia.

Arnhem, Musis Sacrum: zondag om 14.15 uur Het Gelders Orkest o.l.v. Roy Goodman met Bach, Barber (Vioolconcert door Cécile Huijnen) en Schumann.

Bergen, Ruïnekerk: vrijdag pianiste Tomoko Muykaiyama.

Bussum, Tindalvilla: zaterdag pianorecital door Luc Devos.

Den Bosch, Muziekcentrum: vanavond slagwerkers Claire Edwardes en Niels Meliefste

Eindhoven, De Witte Dame: vanavond Ensemble Brabants Conservatorium o.l.v. Leo Verheyen met Turek, Globokar, De Marez Oyens, Riley, Wolff en Bruynèl.

Groningen, Pelsterkerk: zaterdag Aliud Consort met orgelconcerten van Händel en Bach.

Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur orgelconcert door Christiaan Ingelse.

Leens, Petruskerk: zaterdag orgelconcert door Arno van Wijk.

Loevestein, Slot: vanavond Jill Feldman (sopraan) en Kees Boeke (blokfluit, vedel) met veertiende-eeuwse chansons van de Machaut en Ciconia.

Maastricht, Cellebroederskapel: zaterdag Jill Feldman (sopraan) en Kees Boeke (blokfluit, vedel) met veertiende-eeuwse chansons van de Machaut en Ciconia.

Nijmegen, De Vereeniging: zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Roy Goodman met Bach, Barber (Vioolconcert door Cécile Huijnen) en Schumann.

Rotterdam, De Doelen: vrijdagavond en zondag om 14.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Edo de Waart (i.p.v. Valeri Gergjev) met Strauss en Bartók; zaterdag Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Alexander Liebreich m.m.v. Groot Omroepkoor en Frank van den Brink (klarinet) met Debussy, Satie en Ravel; zondag pianoduo's door Katia en Marielle Labèque: maandag Philharmonisch Orkest van St. Petersburg o.l.v. Joeri Temirkanov m.m.v. Ilya Gringolts (viool) met Moesorgski en Tsjaikovski.

Rotterdam, Lambertuskerk: dinsdag Cappella Figuralis o.l.v. Jos van Veldhoven met Bach, Kuhnau, Knüpfer en Schelle.

Slochteren, De Fraeylemaborg: vrijdag Jill Feldman (sopraan) en Kees Boeke (blokfluit, vedel) met veertiende-eeuwse chansons van de Machaut en Ciconia.

Tilburg, KUB: vrijdag Alban Berg Strijkkwartet met Wolf, Schumann en Janacek.

Utrecht, Vredenburg: vanavond Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Edo de Waart (i.p.v. Valeri Gergjev) met Strauss en Bartók; vanavond Emmanuel Pahud (fluit), Christoph Poppen (viool), Hariolf Schlichtig (altviool) en Jean-Guihen Queyras (cello) met Mozart en Rossini; vrijdag Radio Filharmonisch Orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Alexander Liebreich met Debussy en Ravel; zaterdag Radio Symfonie Orkest o.l.v. János Fürst met Chopin (Pianoconcert door Bella Davidovisch) en Suk; zondag Metroplole Orkest o.l.v. Lawrence Renes m.m.v. Henry Muldrow (zang) met Ellington, Antheil en Stravinsky; dinsdag St. Petersburg Philharmonisch Orkest o.l.v. Yuri Temirkanov met Moesorgski, Tsjaikovski (Vioolconcertdoor Ilya Gringolts) en Sjostakovitsj; woensdag Slagwerkgroep Den Haag, Danel kwartet, Elisabeth Chojnacka (klavecimbel), John Snijders (piano) en Arnold Marinissen (slagwerk) met een Xenakis-programma.

Utrecht, Geertekerk: zaterdag Amsterdamse Bach Solisten m.m.v. Rainer Kussmaul (viool) met Bach, Haydn en Schubert.

Meer over