Klassiek

n Alkmaar, Provadja: vanavond Maartje ten Hoorn Strijkkwartet...

n Amsterdam, Grote Zaal: vrijdag Concertgebuworkest o. l. v. Ingo Metzmacher met Wagner, Bartók, Kurtág en Strauss; zaterdag om 14.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest en Groot Omroepkoor o. lv. Valeri Gergjev m. m. v. solisten met Verdi (Requiem) n Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Eeva Koskinen (viool), Mirel Iancovici (cello), Frank van de Laar (piano) en Alloys Ensemble met Kox en Beethoven; vrijdag David Kweksilber (klarinet), Mirsa Adami (piano) en Ruysdael Kwartet met R. en C. Schumann, Kurtág en Brahms; zondag om 11 uur Les Boréades de Montréal en Karina Gauvin (sopraan) met De Boismortier, Corrette en Clérambault; woensdag Grace Nikae (piano) met Granados, De Falla, Ginastera en Liszt.

n Bunnik, Oude Dorpskerk en het Fort bij Rhijnauwen: van 12 t/m 16 mei Rhijnauwen Kamermuziek Festival.

M. m. v. Rian de Waal (piano), Marion van den Akker (mezzosopraan), Juan Zurutuza (piano), Eline van Esch (fluit), Christopher Bouwman (hobo), André Kerver (klarinet), Peter Gaasterland (fagot) en Fokke van Heel (hoorn) e. a. Zie ook: www. rhijnauwenfestival n Den Haag, Korzo: vrijdag en zaterdag Vu u r t o n g e n , composities van Nicoleta Chatzopoulou en Tom Tlalim door Nederlands Vocaal Laboratorium en het Python Saxofoonkwartet.

n Den Haag, Philipszaal: vrijdag Residentie Orkest o. l. v. Oliver Knussen m. m. v. Cleo Gould (viool) met Adams en Bartók; zondag om 11.30 uur Quirine Viersen (cello) en Silke Avenhaus (piano) met Beethoven, Barber en Sjostakovitsj.

n Drachten, De Lawei: vrijdag Noord Nederlands Orkest o. l. v. Michel Tabachnik m. m. v. Barbara Dobrzanska (sopraan), Sonja Borowski-Tudor (mezzosopraan), Hèctor Sandoval (tenor), Jouni Kokora (bas) en Noord Nederlands Concertkoor met Verdi, Puccini.

n Enschede, Muziekcentrum: vrijdag pianorecital door Krystian Zimerman; woensdag Maarten Koningsberger (bariton), Olga Franssen en Esther Steenbergen (gitaar) met Schubert.

n Groningen, De Oosterpoort: vanavond Noord Nederlands Orkest o. l. v. Michel Tabachnik – zie Drachten; vrijdag Krystian Zimerman (piano) met Mozart, Ravel en Chopin.

n Haarlem, Waalse Kerk: zondag om 16 uur New Dutch Academy Chamber Soloists met Bach.

n Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur orgelconcert door Ton van Eck.

n Kerkrade, PLT Theater: vanavond Limburgs Symphonie Orkest o. l. v. Jeppe Moulijn m. m. v. Alexander Chan (piano), Gesa Johanns (hoorn) en Edwin Rutten (presentatie) met Mozart.

n Leeuwarden, De Harmonie: zaterdag Noord Nederlands Orkest o. l. v. Michel Tabachnik – zie Drachten.

n Linschoten, Huis te Linschoten: vrijdag Olesya Golovneva (sopraan) en Anastasia melioranskaja (piano) met Tsjaikovski, Korolyov en Rachmaninov: zaterdag Henk neven (bariton) en Jelger Blanken (piano) met Schubert, Liszt, Ibert, Poulenc; zondag om 16 uur Ralph van Raat (piano) met Ives, Rzewski, Franssens en Andriessen.

n Maastricht, Theater a/h Vrijthof: vrijdag Limburgs Symphonie Orkest o. l. v. Jeppe Moulijn – zie Kerkrade.

n Muiden, Muiderslot: zaterdag Flanders Recorder Quartet met Spaanse hofmuziek.

n Rotterdam, De Doelen: vrijdagavond en zondag om 14.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest en Groot Omroepkoor o. l. v. Valeri Gergjev m. m. v. solisten met Verdi (Requiem); zaterdag pianorecital door Krystian Zimerman;

Amsterdam Symphony Orchestra o. l. v. Peter Sánta m. m. v. Sølve Sigerland (viool) met Mendelssohn, Bruch en Schumann.

n Utrecht, Vredenburg: vrijdag Nederlands Radio Symfonie Orkest en nederlands Kamerkoor o. l. v. Etienne Siebens m. m. v. solisten met Rihm, Schumann en Brahms; zaterdag Radio Kamer Orkest o. l. v. Jaap van Zweden m. m. v. Michael Müller (cello) met Laman (Celloconcert, première) n Utrecht, Lutherse Kerk: vanavond New Dutch Academy Chamber Soloists met Bach.

n Utrecht, Kikker: zaterdag tijdens Rumor-Festival Ralph van Raat (piano) met L. Andriessen.

n Veere, Grote Kerk: vrijdag Geoffrey Madge (piano) met Busoni, Lourié, Xenakis en Ichianagi; zondag om 16.30 uur Tatiana Koleva (slagwerk) en Rutger van Otterloo (saxofoon) met Vermeerssen, Fox, Evans en Ter Veldhuis. n Venlo, De Maaspoort: zaterdag Limburgs Symphonie Orkest o. l. v. Jeppe Moulijn – zie Kerkrade.

Meer over