Jazz

Amsterdam, ASCII (Jodenbreestraat 24): zondag 17 uur DJ Captain Cook, Maxim en een vj...

Amsterdam, Badcuyp: zaterdag en zondag Karnatic Lab Festival. Microtonale en ritmisch complexe verkenningen met de Indiase zanger Jahnavi Jayaprakash en percussionist B.C. Manjunath, pianoduo Ere Lievonen/Marie Sperking (Wyschnegradsky), Marco Blaauw (slide-trompet), zangkoor PA'dam en big band Bhedam.

Amsterdam, Bimhuis: vanavond Ben Allison & Medicine Wheel, vrijdag cd-presentatie 'Shu' door BigTet Tetzepi, zaterdag Ab Baars met 'De Boksers', zondag Roswell Rudd en Steve Lacy met 'Monks Dream'.

Amsterdam, Cristofori: zondagavond zangeres Gerrie van der Klei.

Amsterdam, Meander: maandag Jazzmania Big Band met trombonist Bert Boeren.

Amsterdam, Meervaart: zaterdag 'Mali Jazz' door Fra Fra Sound, Basekou Kouyaté en Lasanne Diabaté.

Amsterdam, OCCI: vrijdag Plan Kruutntoone en Zabloudil (Tsjechië).

Amsterdam, Panama (Oostelijke Handelskade 4): elke donderdag New Cool Collective.

Amsterdam, Pompoen: tot en met zaterdag pianist Dirk Balthaus, vanaf dinsdag Mike Del Ferro.

Assen, Paterswoldse Meer: zaterdag Jazz on the Lake, op en rond het Paterswoldse Meer, met Jenne Meinema, Blue Moon Special, Swamp en Tiveli.

Den Haag, Korzo: zondagmiddag 'Mali Jazz' door Fra Fra Sound, Basekou Kouyaté en Lasanne Diabaté.

Dordrecht, Jazzpodium DJS: zaterdag de Zuid-Afrikaanse zangeres Nontuthuzelo Puoane en trio Jack van Poll.

Dordrecht, Zwijnzicht: zaterdag Plan Kruutntoone.

Eindhoven, Wilhemina: maandag 'spacefunktrancejazz' van het Berlijnse kwintet Shank.

Heerlen, Carnaval du Jazz: maandag zangeres Deborah Brown.

Nijmegen, Extrapool: vrijdag t/m zondag elektronica, elektro-akoestiek en performance met onder anderen Quintron & Miss Pussycat, Pocket Rocket, Taxi Val Mantek, Costes en Asmus Tietchens.

Rotterdam, Nighttown: zaterdag kwartet van tenorist Dewey Redman.

Rotterdam, Las Palmas (Wilhelminakade 66): vanavond Plan Kruutntoone; zaterdag 'Synesthesie', film en muziek door Rotterdamse Improvisatie Pool; zondag om 15 uur Ab Baars met 'de Boksers'; maandag 'Kraakgeluiden' met Anne LaBerge, Gerard van Dongen, Carl Beukman.

Tilburg, Paradox: vrijdag 'De Boksers' van Ab Baars, woensdag big band Groove Troopers.

Tilburg, Heikese kerk (Stadhuisstraat 6): woensdag minimal music op kerkorgel door Charlemagne Palestine.

Utrecht, SJU Jazzpodium: vanavond sessie met Karim Eharruyen (ud) en Michael Baird (drums); vrijdag Andrew Read Trio en dj Bazz; zaterdag Yuri Honing, Misha Mengelberg, Ernst Reijseger; zondag zangeres Paulien van Schaik en bassist Hein van de Geyn.

Utrecht, Rasa: zondag om 15 uur Ronald Snijders Extended Band.

Utrecht, 't Hoogt: zondag om 16 uur Michiel Borstlap/Jesse van Ruller Quartet.

Venlo, Perron 55: zondag om 16 uur The Houdini's.

Meer over