Jazz

Amersfoort, Groenmarkt: zaterdag saxofonist Scott Hamilton...

Amsterdam, AMP: vanavond trio van Hammondorganist Elvis Sergo.

Amsterdam, Bimhuis: vanavond het grootse Japanse Shibusashirazu Orchestra met dansers etc.; vrijdag Benjamin Herman Quartet met Jesse van Ruller, Carlo Dewijs en Martijn Vink; zaterdag het Belgische Octurn.

Amsterdam, Panama: zondagmiddag LeRus kwartet van altviolist Lonja Rusanovsky.

Amsterdam, Pompoen: t/m zaterdag Tilmar Junius Trio met saxofonist Michael Erian; vanavond (in theaterzaal) try-out van Dalgoo met 'Nieuwe Anatomie' rond teksten van Daniil Charms; vrijdag (in theaterzaal) Aros van saxofonist Rob Armus; maandag Which Way to Kilimanjaro: latin bigband o.l.v. G.J. Binkhorst; vanaf dinsdag kwartet met pianist Dirk Balthaus en saxofonist Volker Winck.

Assen, ICO Gebouw: zondagmiddag Big Band Moonlight met Edwin Rutten.

Breda, 't Hijgend Hert: vrijdag Airconditioner met trombonist Robert Jarvis.

Den Haag, Regentenkamer: zaterdag Robert Rook Trio met Jarmo Hoogendijk.

Dordrecht, DJS: zaterdag Airconditioner met trombonist Robert Jarvis.

Groningen, De Spieghel: vanavond souljazz van Soul Vaccination; zondag Together; maandag Rob Elfrink, Francien van Tuinen en Sebastian D.; dinsdag Philip Baumgarten & Gast; woensdag jazzfunk van Die Buhne Drei.

Haarlem, Wapen van Kennemerland: maandag Scott Hamilton met Trio Johan Clement; woensdag Jan Molenaar Big Band.

Rotterdam, Kop van Zuid: zaterdag en zondag World Port Jazz Festival met o.a. Randy Crawford, Steve Coleman, George Coleman, Sierra Maestra, Johnny Griffin, Steps Ahead, James Blood Ulmer, Jacky Terrasson.

Rotterdam, Worm: zondagmiddag Ver Uit de Maat Festival met o.a. The Lodge, Thomas Jirku, Het Splinternieuwe Intifada orkest en Corusc.

Utrecht, SJU Jazzpodium: zaterdag De Avond van de Kortste Nacht met Tone Dialing, Kaida Trio, Bachelor Beats.

Zwolle, De Stad Als Theater Festival: met vrijdag Benjamin Herman Quartet en zaterdag Jazz Orchestra of the Concertgebouw.

Meer over