exposities

Dordrecht, Pictura (Voorstraat 190): Tryptich, met werk van Jan Maarten Leupen, Larisa Zvezdochetova en Hans Kok. Van 15 april t/m 7 mei; wo t/m zo 13-17u....

Dordrecht, Pictura (Voorstraat 190): Tryptich, met werk van Jan Maarten Leupen, Larisa Zvezdochetova en Hans Kok. Van 15 april t/m 7 mei; wo t/m zo 13-17u. Tel. 078-6149822 (www.pictura.nl).

Hoofddorp, Galerie De Meerse (Raadhuisplein): Art in Animation, met een expositie en workshops over animatiekunst. Van 14 april t/m 15 mei; wo t/m za 12-17u. Tel. 023-5563727 (www.galerie.demeerse.com).

Hoofddorp, Het Oude Raadhuis (Hoofdweg 675): You got lucky if you don't get bold, werk van illustrator en graffiti-kunstenaar Lucky Trifonas. Van 15 april t/m 31 mei; wo t/m za 12-17u. Tel. 023-5563727 (www.galerie.demeerse.com).

Hoorn, Westfries Museum (Rode Steen 1): Het spel in de figuratie, selectie schilderijen uit de ING-collectie, met werk van Herman Berserik, Matthijs Röling, Kees Maks e.a. Van 15 april t/m 10 juni; ma t/m vr 11-17u za zo 14-17u Tel. 0229-280022 (www.wfm.nl).

Leiden, De Lakenhal (Oude Singel 28): Rembrandt de verteller, etsen uit de verzameling Frits Lugt. Van 13 april t/m 3 september; di t/m zo 10-17u. Tel. 071-5165360 (www.lakenhal.nl).

Middelburg, De Vleeshal (Markt 1): Broken Arabesque, installatie met schilderijen, tekeningen, maquettes en grote panelen van de Schotse kunstenaar Toby Paterson. Van 14 april t/m 18 juni; di t/m zo 13-17u. Tel. 0118-675423 (www.vleeshal.nl).

LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

Almere, Museum De Paviljoens (Odeonstraat 3): De stedelijke conditie, kunstenaars en ontwerpers geven hun ideeën en reflecties op aspecten van het fenomeen stad. Met werk van Jonas Dahlberg, Ira Koers, Helmut Weber e.a., t/m 22 oktober; wo za zo 12-17u do vr 12-21u. Tel. 036-5450400 (www.depaviljoens.nl).

Amstelveen, Cobra Museum (Sandbergplein 1-3): werken op papier en schilderijen van Carl-Henning Pederson (1939-1951), t/m 5 juni; Armando 1952-2005, schilderijen, tekeningen en beelden van Armando, t/m 5 juni; di t/m zo 11-17u. Tel. 020-5475050 (www.cobra-museum.nl).

Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): Harmony 2, recente schilderijen van Eberhard Havekost, t/m 28 mei; Next Level, kunst en games in het werk van Persijn Broersen, Margit Lukacs, Joes Koppers, Gamekings e.a., t/m 18 juni; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

Amsterdam, Van Gogh Museum (Paulus Potterstraat 7): Stedelijk Museum te gast, werken op papier uit de collectie van het Stedelijk uit de periode rond 1900, t/m 11 juni; Rembrandt-Caravaggio, tonen de schilderijen van Rembrandt van Rijn (1606-1669) tegenover die van Caravaggio (1571-1610), t/m 18 juni; dagelijks 10-18u vr 10-22u. Tel. 020-5705252 (www.vangoghmuseum.nl).

Amsterdam, Museum Willet-Holthuysen (Herengracht 605): Palet Willet, keuze uit de kunstcollectie van Abraham Willet. Met onder meer schilderijen, prenten, keramiek, glaswerk en zilver, t/m 5 november; ma t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 020-5231822 (www.willetholthuysen.nl).

Amsterdam, Museum het Rembrandthuis (Jodenbreestraat 4): Rembrandt- zoektocht van een genie, toont schilderijen, tekeningen en prenten van Rembrandt, t/m 2 juli; dagelijks 10-17u vr tot 21u. Tel. 020-5200400 (www.rembrandthuis.nl).

Amsterdam, Museum Van Loon (Keizersgracht 672): De Laszlo in Holland, Nederlanders in schilderijen van societyschilder Philip Alexius de László (1869-1937), t/m 5 juni; wo t/m ma 11-17u. Tel. 020-6245255 (www.museumvanloon.nl).

Arnhem, Museum voor Moderne Kunst (Utrechtseweg 87): Uit 60 jaar vriendschap, toont aan het museum geschonken werken van Van Goijen, Breitner, Daumier, Erfmann, Fernhout e.a., t/m 26 mei; Petition for another world, films, video's en foto's van Lida Abdul, t/m 19 mei; di t/m vr 10-17u; za zo 11-17u. Tel. 026-3512341 (www.mmkarnhem.nl).

Den Bosch, Stedelijk Museum (Magistratenlaan 100): Aesop's Pets, installatie van urnen met een dierenkop van Vika Mitrichenka, t/m 6 mei; Bont en andere kleinigheden , sieraden, tekeningen en objecten van Meret Oppenheim (1913-1985), t/m 8 mei; di do 13-21u wo vr t/m zo 13-17u. Tel. 073-6273680 (www.sm-s.nl).

Den Haag, Maliebeeld (Bezuidenhoutseweg 12): TPG Post modern, keuze uit de collectie met werk van Gerrit van Bakel, Tom Claassen, Moniek Toebosch, Auke de Vries, Jan Wolkers e.a., t/m 5 mei; ma t/m vr 10-16u. Tel. 070-3490250 (www.maliebeeld.nl).

Den Haag, Mauritshuis (Korte Vijverberg 8): Droom van Italië, liefde voor Italië in vier eeuwen schilderkunst van Poussin, Turner, Ingres e.a. Samengesteld door Henk van Os, t/m 25 juni; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 070-3023435 (www.mauritshuis.nl).

Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): tekeningen van Juul Kraijer, t/m 18 juni; Kubisme uit de collectie van de Triton foundation, diverse vormen van kubisme met werk van Picasso, Braque, Kupka, Mondriaan, Boccioni e.a., t/m 2 juli; The naakte waarheid, naakt in 19de-eeuwse kunst met werk van Cabanel, Gérôme, Courbet, Rodin e.a., t/m 18 juni; Vogels kijken, vogels op kamerschermen, behang, servies, kostuums, prenten, foto's en schilderijen van Maris, Escher, Appel e.a., t/m 2 juli; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

Den Haag, GEM (Stadhouderslaan 43): Met stip, foto's, video's, sculpturen, sound scapes, tekeningen, schilderijen en installaties van jonge kunstenaars, onder wie Rob Hornstra, Benoît Goupy, Evalien Lang, Jasper Niens en Koen Hauser, t/m 25 juni; di t/m zo 12-20u. Tel. 070-3381133. (www.gem-online.nl).

Dordrecht, Dordrechts Museum (Museumstraat 40): schilderijen van de Zuid-Afrikaanse kunstenaar Ina van Zyl, t/m 14 mei; di t/m zo 11-17u. Tel. 078-6482148 (www.dordrechtsmuseum.nl).

Eindhoven, Van Abbemuseum (Bilderdijklaan 10): De subversieve charme van de bourgeoisie, burgelijke elementen in de hedendaagse kunst. Met werk van Sile Otto-Knaap, Enrico David, Jutta Koether. Voorts lino's van Stijn Peeters, t/m 3 september; videowerken van Yael Bartana, muurtekeningen van Dan Perjovschi en schilderijen en films van Wilhelm Sasnal, t/m 30 april; No ghost just a shell, onder meer video, schilderijen en installatie rond animatiefiguur AnnLee van Pierre Huyghe en Phillipe Parreno, t/m 23 april; De zeurclub, muurschilderingen van Lily van der Stokker, t/m 1 oktober; di t/m zo 11-17u. Tel. 040-2381000 (www.vanabbemuseum.nl).

Eindhoven, Centrum kunstlicht in de kunst (Emmasingel 31): lichtobjecten van de Franse kunstenaar François Morellet, t/m 28 mei; di t/m zo 12-16u. Tel. 040-2755183 (www.kunstlichtkunst.nl).

Enschede, Rijksmuseum Twenthe (Lasondersingel 129): Aangenaam gezelschap , portretschilderijen van 18de-eeuwse schilder Tibout Regters, t/m 28 mei. Geopend: di t/m zo 11-17u. Tel. 053-4358675 (www.rijksmuseum-twenthe.nl).

Gouda, MuseumgoudA (Achter de Kerk 14): Nederland 1, hedendaagse kunstenaars over de nationale identiteit en imago, onder wie Roy Villevoye, Charlie Citron, Jan Koster, Marlene Dumas e.a., t/m 5 juni; di t/m za 11-17u. Tel. 0182-588441 (www.museumgouda.nl).

Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): Seascapes, 20 recente, monumentale zeeschilderingen van Jan Cremer, t/m 22 oktober; Jan Jordens en tijdgenoten, lyrisch abstracte kunst van 1948-1962 van Werkman, Alkema, Benner e.a., t/m 18 september. Geopend di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

Haarlem, Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62): Au plaisir de se revoir , werk van Hollandse meesters uit het Luxemburgse kunstmuseum, onder wie Jan Steen en Philips Wouwerman, t/m 25 juni; De tulpenmanie van 2003 , foto's en een video vertellen het verhaal van de recente tulpengekte, t/m 28 mei; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775 (www.franshalsmuseum.com).

Haarlem, De Hallen (Grote Markt 16): Vanitas, objecten van Sarah Lucas; De zachte vacht van het sterven, de schepping in schilderijen van Marc Mulders; en recente tekeningen van Ronald Cornelissen, t/m 5 juni; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775 (www.dehallen.com).

Heerenveen, Museum Belvédère (Oranje Nassaulaan 12): Harlingen en de zee, in schilderijen en tekeningen van Jan Roos, t/m 17 april; di t/m zo 11-17u do vr tot 21u. Tel. 0513-644999 (www.museumbelvedere.nl).

Katwijk, Katwijks Museum (Voorstraat 46): De rijke historie van een rijke gemeente, toont schilderijen en prenten van Albert Cuyp, Jan van Goyen, Salomon van Ruysdael, t/m 23 april; di t/m za 10-17u. Tel. 071-4013047 (www.katwijksmuseum.nl).

Laren, Singer Museum (Oude Drift 1): De onstuitbare verzamelaar J.F.S. Esser, 125 werken van onder meer Breitner, Israels, Mondriaan en Witsen uit de kunstverzameling van de arts Esser (1877-1946), t/m 28 april; di t/m zo 11-17u. Tel. 035- 5393939 (www.singerlaren.nl).

Leiden, De Lakenhal (Oude Singel 28): De hond van schout De Bont, schetst met schilderijen, prenten en documenten een beeld van Rembrandts tijd, t/m 30 april; di t/m zo 10-17u. Tel. 071-5165360 (www.lakenhal.nl).

Maastricht, Bonnefantenmuseum (Avenue Céramique 250): Travelin' light, toont werk van Michael Krebber, Marcel Broodthaers, René Daniëls, Bruce Nauman, Luc Tuymans e.a., t/m 24 september; Galleries 5, collage's van Benoît Hermans, Rik Meijers en Han van de Wetering, t/m 23 april; BFM projects, ruimtevullende installatie van XYDumb-Office 2002 (Jean-Pierre Zoetbrood), t/m 23 april; di t/m zo 11-17u. Tel. 043-3290190 (www.bonnefanten.nl).

Nijmegen, Het Valkhof (Kelfkensbos 59): More is more, schilderijen van Toon Teeken, t/m 7 mei. Geopend: di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 024-3608805 (www.museumhetvalkhof.nl).

Roermond, Stedelijk Museum (Andersonweg 4): De depots, toont curiosa uit het museumdepot, t/m 3 september; di t/m vr 11-17u za zo 14-17u. Tel. 0475-333496 (www.museum.roermond.nl).

Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): Paris 1919, ruimtelijke installatie met psychedelische schilderijen en tekeningen van de Zwitserse kunstenaar Urs Fischer, t/m 21 mei; Blind spot, wandschildering van Roland Schimmel, t/m 30 april; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): Een primitief modern, naïeve schilderkunst van Camille Bombois (1883-1970), t/m 11 juni; Parijs bij nacht, 300 litho's, affiches, schilderijen, gouaches en tekeningen van Henri de Toulouse-Lautrec (1864-1901), t/m 5 juni; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

Sittard, Museum Het Domein (Kapittelstraat 6): Fijne vleeswaren, schilderijen, sculpturen en installaties van Bas de Wit, t/m 11 juni; di t/m zo 11-17u. Tel. 046-4513460 (www.hetdomein.nl).

Tilburg, De Pont (Wilhelminapark 1): Reminiscenties aan Siena, schilderijen bewerkt met goud van Ria van Eyk, t/m 7 mei; De ark van Noach III, leden van De Tilburgse School en ontwerper Piet Hein Eek bouwen een ark om tekens van natuur en religie te bewaren, t/m 17 april; installaties van licht, geluid en beeld van Angela Bulloch, t/m 7 mei; di t/m zo 11-17u. Te. 013-5438300 (www.depont.nl).

Utrecht, Centraal Museum (Nicolaaskerkhof 10): Expecting, installatie in de kapel met onder meer bontgekleurde patchwork gordijnen van Pipilotti Rist, t/m 15 juni; di t/m zo 11-17u. Tel. 030-2362362 (www.centraalmuseum.nl).

Utrecht, Aboriginal Art Museum (Oudegracht 176): Opening doors, hedendaagse Australische Aboriginal kunst, t/m 27 augustus; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 030-2380100 (www.aamu.nl).

Venlo, Museum van Bommel van Dam (Deken van Oppensingel 6): werk van Seamus Nicolson van 1996 tot 2006; voorts Schuilplaats, werk van Marjan Teeuwen. Beide t/m 28 mei; di t/m zo 11-17u. Tel. 077-3513457 (www.vanbommelvandam.nl).

Zwolle, Paleis a/d Blijmarkt (Blijmarkt 20): Uitgepakt in Zwolle, toont actueel particulier kunstbezit met werk van Damien Hirst, Paul Gauguin, Shirin Neshat, Annette Messager, Joep van Lieshout e.a., t/m 12 juni; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. (www.museumdefundatie.nl).vormgeving

Amsterdam, Galerie Louise Smit (Prinsengracht 615): Bird collection, sieraden van Truike Verdegaal. Van 15 april t/m 8 juni; wo t/m za 14-18u. Tel. 020-6259898 (www.louisesmit.nl).

Amsterdam, Galerie Binnen (Keizersgracht 82): Lost & found, ontwerpen met afval- en restmaterialen van Jurgen Bey, Bertjan Pot, Akelei Hertzberger e.a. Van 21 april t/m 27 mei; wo t/m za 12-18u. Tel. 020-6259603.

LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): Gespot, sieraden, glasobjecten, serviezen en andere nieuwe aanwinsten van Hella Jongerius, Wiebke Meurer, Ted Noten e.a.; voorts kleurrijke affiches van Michel Quarez. Beide t/m 21 mei; dagelijks 10-18u (do tot 21u). Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

Amsterdam, KIT Tropenmuseum (Lin-naeusstraat 2): Wereld van Weefsels, toont textiel van het Batakvolk van Sumatra over een periode van 150 jaar, t/m 2 juli; ma t/m zo 10-17u. Tel. 020-5688215 (www.tropenmuseum.nl).

Amsterdam, Bijbels Museum (Herengracht 366): Zondags zilver, toont drie eeuwen gedrukte en met zilver en goud versierde kerkboeken, t/m 4 juni; ma t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 020-6242436 (www.bijbelsmuseum.nl).

Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): Ontwerper voor de elite, meubelen en glaswerk van architect K.P.C. de Bazel, t/m 11 juni; Fashion NL: the next generation, toont de ontwerpen van Nederlands modetalent, onder wie Percy Irausquin, Marloes ten Bhömer, G+N en Hamid Ed-Dakhissi, t/m 5 juni; sprookjesachtige sieraden van Gabi Dziuba, t/m 14 mei; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

Eindhoven, De Krabbedans CBK (Clausplein 10): Items-selectie, met werk van alle eindexamententoonstellingen van kunstacademies in Nederland en Vlaanderen; Lama, meubels, verlichting en textielontwerpen van Yvonne Laurysen en Erik Mantel; dagelijks 11-19u. Tel. 040-2979555 (www.krabbedans.nl).

Leeuwarden, Princessehof (Grote Kerkstraat 11): Levenswerk 03, keramiek van Sonja Landweer, t/m 27 augustus; Mysterieus Celadon, honderd topstukken van celadon, blauw-groen keramiek uit Azië, naast hedendaagse celadon objecten, t/m 17 september; di t/m zo 11-17u. Tel. 058-2127438 (www. princessehof .nl).

Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): Ander Kant, oud kant en kant verwerkt in modern design, t/m 30 april; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

Rotterdam, Nederlands Architectuurinstituut (Museumpark 25): Gispen in Rotterdam, Gispen meubels, lampen, foto's, catalogi en affiches uit de jaren 20 en 30, t/m 11 juni; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4401200 (www.nai.nl).fotografie

Amsterdam, Galerie Van Zoetendaal (Keizersgracht 488): Blush, foto-installatie van de Finse kunstenaar Marjaana Kella. Van 15 april t/m 20 mei; wo t/m za 13-18u. Tel. 020-6249802 (www.vanzoetendaal.nl).

LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

Amsterdam, Melkweg Galerie (Marnixstraat 409): Puur portret, portretfotografie van Joost van den Broek, t/m 23 april; wo t/m zo 13-20u. Tel. 020-5318181 (www.melkweg.nl).

Amsterdam, Huis Marseille (Keizersgracht 401): Whisper not, ingehouden foto's van Uta Barth, Pierre Faure, Gerald van der Kaap, Hans van der Meer, Dorothée Meyer, Hannah Starkey e.a., t/m 28 mei; di t/m zo 11-18u. Tel. 020-5318989 (www.huismarseille.nl).

Den Haag, Museon (Stadhouderslaan 37): Aldabra, Jurassic Park in de Indische oceaan, natuurfotografie van Danny Elinger, Jan Vermeer, Wil Klomp e.a., t/m 29 oktober; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381338 (www.museon.nl).

Den Haag, Fotomuseum (Stadhouders-laan 43): oeuvre-overzicht van de voornamelijk geconstrueerde kinderportretten van de Duitse fotograaf Loretta Lux, t/m 28 mei; di t/m zo 12-20u. Tel. 070-3381144 (www.fotomuseumdenhaag.nl).

Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): mode- en portretfotografie, naast enkele stillevens van Anuschka Blommers en Niels Schumm, t/m 1 oktober. Geopend di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

Haarlem, De Hallen (Grote Markt 16): vrouwen en meisjes in foto's van de Tsjechische fotograaf Miroslav Tichý, t/m 5 juni; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775 (www.dehallen.com).

Leiden, Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): In het spoor van de diamant, visueel verslag van Kadir van Lohuizen van de diamanthandel, t/m 2 juli; Kashgar, de oase moderniseert, stereofoto's van Hock Khoe tonen de ontwikkeling van de Chinese stad Kashgar, t/m 27 augustus; di t/m zo 10-17u. Tel. 071-5168800 (www.rmv.nl).

Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): Europese velden, landschapsfoto's van amateurvoetbalvelden van Hans van der Meer, t/m 7 mei; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).architectuur

Deventer, Rondeel (Laboratoriumplein 3): Het rendement van architectuur, toont bijzondere bedrijfshuisvesting. Van 13 april t/m 9 juli; di t/m zo 13-17u. Tel. 0570-611901 (www.rondeeldeventer.nl).

LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

Amsterdam, Arcam (Prins Hendrikkade 600): Op andere gronden, foto's, maquettes en tekeningen van projecten in het buitenland van Nederlandse idealistische organisaties, t/m 20 mei; di t/m za 13-17u. Tel. 020-6204878 (www.arcam.nl).

Amsterdam, Fonds BKVB (Brouwersgracht 276): Invloeden van buitenaf, drie jonge architecten over hun reis naar Australië, China en Japan, t/m 13 april; ma t/m vr 10-17u. Tel. 020-5231523 (www.fondsbkvb.nl).

Haarlem, ABC architectuurcentrum (Groot Heiligland 47): From trash to treasure, over het imago en de toekomst van afval in de gemeenschap, t/m 14 mei; di t/m za 12-17u zo 13-17u. Tel. 023-5340584 (www.architectuurhaarlem.nl).

Hilversum, Museum Hilversum (Kerkbrink 6): Dromen van Amerika, over de invloed van architect Frank Lloyd Wright (1867-1959) op de Nederlandse architectuur, t/m 28 mei; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 035-6292826 (www.museumhilversum.nl).

Nijmegen, Architectuurcentrum (Kannenmarkt 6): Mecanoo in Nijmegen, maquettes en foto's van het nieuwe kenniscentrum FiftyTwoDegrees & St. Josephhof van architectenbureau Mecanoo, t/m 30 april; vr za zo 13-17u. Tel. 024-3244382 (www.architectuurcentrumnijmegen.nl).

Nijmegen, Het Valkhof (Kelfkensbos 59): Nijmegen, oudste stad van Nederland, toont Nijmegen als Romeinse legerplaats en Batavenstad in maquettes, films en tekeningen, t/m 7 mei. Geopend: di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 024-3608805 (www.museumhetvalkhof.nl).

Rotterdam, Nederlands Architectuurinstituut (Museumpark 25): Onschatbare diepten, installatie 'Blue darkroom' van Jasper de Haan, t/m 14 mei; DynamiCity, toont nieuwe tactieken voor de veranderende stad, t/m 11 juni; Ontwerp het onmogelijke, belicht projecten van de utopische architect en visionair Hendrik Wijdeveld (1885-1987), t/m 21 mei; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4401200 (www.nai.nl).

Rotterdam, Goethe-Institut (Westersingel 9): vooroorlogse werk van Duitstalige architecten in Praag, t/m 21 juni; di t/m do 14-19u vr 12-17u zo 13-17u. Tel. 010-2092075 (www.goethe.de/rotterdam).

Utrecht, Aorta (Achter de Dom 14): Gebouw van morgen, over de nieuwbouw van het hoofdgebouw van de Rabobank door architectenbureau Kraaijvanger-Urbis, t/m 6 mei; wo t/m vr 12-17u za 13-17u; tel. 030-2321686 (www.aorta.nu).letteren

Utrecht, Winkel van Singel: maandag literaire avond met Oek de Jong en Marja Pruis. lezingen

Amsterdam, Ketelhuis: vanavond (20.30u) is Rob Oudkerk te gast, hij spreekt met Ronald Ockhuysen (de Volkskrant) over zijn favoriete filmfragmenten.

Amsterdam, Kerk De Duif: woensdag om 15.30u vertelt Ernst van de Wetering over Rembrandt, eerste van een cyclus van vier. Aanmelden: museum@rembrandthuis.nl

Heerlen, Glaspaleis: woensdag lezing door Ulrich Deimel en Petra Wittmar (Deilmel & Wittmar Fotografie Essen) over architectuurfotografie.

Utrecht, Louis Hartlooper Complex: maandag spreekt regisseur Jos Stelling over de film Amarcord (Federico Fellini, 1973). laatste kans

Amsterdam, De Nieuwe Kerk (Dam): Indonesia, t/m 17 april; dagelijks 10-18u do tot 22u. Tel. 020-6386909 (www.nieuwekerk.nl).

Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): Shirin Neshat, t/m 16 april; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): Dark, t/m 17 april; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

Meer over