De Nederlandse olympische ploeg voor de Spelen van Londen 2012

ATLETIEK Mannen

Churandy Martina (28)

Woonplaats: Clermont (VSt)

Discipline: 100 m, 200 m, 4x100 m estafette

Brian Mariano (27)

Woonplaats: Anna Paulowna

Discipline: 4x100 estafette

Jerrel Feller (25)

Woonplaats: Heemskerk

Discipline: 4x100 estafette

Patrick van Luijk (28)

Woonplaats: Rotterdam

Discipline: 4x100 estafette

Wouter Brus (20)

Woonplaats: Arnhem

Discipline: 4x100 estafette

Giovanni Codrington (24)

Woonplaats: Duiven

Discipline: 4x100 estafette

Robert Lathouwers (29)

Woonplaats: Rotterdam

Discipline: 800 m

Gregory Sedoc (30)

Woonplaats: Almere

Disicpline: 110 m horden

Eelco Sintnicolaas (25)

Woonplaats: Apeldoorn

Discipline: tienkamp

Ingmar Vos (26)

Woonplaats: Birmingham

Discipline: tienkamp

Rutger Smith (31)

Woonplaats: Leek

Discipline: kogelstoten, discuswerpen

Erik Cadée (28)

Woonplaats: Den Bosch

Discipline: discuswerpen

Vrouwen

Dafne Schippers (20)

Woonplaats: Arnhem

Discipline: zevenkamp, 200 m, 4x100 estafette

Jamile Samuel (20)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: 4x100 estafette

Kadene Vassell (23)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: 4x100 estafette

Marit Dopheide (21)

Woonplaats: Groningen

Discipline: 4x100 estafette

Esther Akihary (28)

Woonplaats: Oss

Disicpline: 4x100 estafette

Eva Lubbers (30)

Woonplaats: Uithoorn

Discipline: 4x100 estafette

Hilda Kibet (31)

Woonplaats: Castricum en Iten (Ken)

Discipline: marathon

Lorna Kiplagat (38)

Woonplaats: Groet

Discipline: marathon

Monique Jansen (33)

Woonplaats: Amersfoort

Discipline: discuswerpen

Nadine Broersen (22)

Woonplaats: Dongen

Discipline: zevenkamp

BADMINTON

Yao Jie (35)

Woonplaats: Utrecht

Discipline: enkelspel

BEACHVOLLEYBAL

Vrouwen

Sanne Keizer (27)

Woonplaats: Den Haag.

Marleen van Iersel (24)

Woonplaats: Den Haag.

Madelein Meppelink (22)

Woonplaats: Den Haag.

Sophie van Gestel (21)

Woonplaats: Den Haag

Mannen

Richard Schuil (39)

Woonplaats: Amsterdam.

Reinder Nummerdor (36)

Woonplaats: Uithoorn.

BMX

Jelle van Gorkom (21)

Woonplaats: Arnhem

Raymon van der Biezen (25)

Woonplaats: Arnhem

Twan van Gendt (20)

Woonplaats: Arnhem

Laura Smulders (19)

Woonplaats: Horssen

HANDBOOGSCHIETEN

Rick van der Ven (21)

Woonplaats: Arnhem

HOCKEY

Mannen

Billy Bakker (23)

Woonplaats: Amsterdam

Floris Evers (29)

Woonplaats: Amsterdam

Valentin Verga (22)

Woonplaats: Amsterdam

Klaas Vermeulen (24)

Woonplaats: Amsterdam

Marcel Balkestein (31)

Woonplaats: Eindhoven

Sander Baart (24)

Woonplaats: Antwerpen

Bob de Voogd (23)

Woonplaats: Helmond

Mink van der Weerden (23)

Woonplaats: Eindhoven

Rogier Hofman (25)

Woonplaats: Amsterdam

Wouter Jolie (27)

Woonplaats: Amsterdam

Teun de Nooijer (36)

Woonplaats: Overveen

Jaap Stockmann (28)

Woonplaats: Amsterdam

Robert van der Horst (27)

Woonplaats: Eindhoven

Roderick Weusthof (30)

Woonplaats: Utrecht

Robbert Kemperman (22)

Woonplaats: Nijmegen

Sander de Wijn (22)

Woonplaats: Utrecht

Vrouwen

Marilyn Agliotti (33)

Woonplaats: Nuenen

Naomi van As (29)

Woonplaats: Amsterdam

Merel de Blaey (25)

Woonplaats: Amsterdam

Willemijn Bos (24)

Woonplaats: Utrecht

Carlien Dirkse van den Heuvel (25)

Woonplaats: Den Bosch

Margot van Geffen (22)

Woonplaats: Tilburg

Maartje Goderie (28)

Woonplaats: Nijmegen

Eva de Goede (23)

Woonplaats: Amsterdam

Ellen Hoog (26)

Woonplaats: Amsterdam

Kelly Jonker (22)

Woonplaats: Amstelveen

Kim Lammers (31)

Woonplaats: Amsterdam

Kity van Male (24)

Woonplaats: Amsterdam

Maartje Paumen (26)

Woonplaats: Den Bosch

Sophie Polkamp (27)

Woonplaats: Amsterdam

Joyce Sombroek (21)

Woonplaats: Amsterdam

Lidewij Welten (22)

Woonplaats: Den Bosch

JUDO

Vrouwen

Birgit Ente (23)

Woonplaats: Haarlem

Discipline: -48 kg

Elisabeth Willeboordse (32)

Woonplaats: Rotterdam

Discipline: -63 kg

Edith Bosch (32)

Woonplaats: Gouda

Discipline: -70 kg

Marhinde Verkerk (26)

Woonplaats: Rotterdam

Discipline: -78 kg

Mannen

Jeroen Mooren (26)

Woonplaats: Nijmegen

Discipline: -60 kg

Dex Elmont (28)

Woonplaats: Haarlem

Discipline:-73 kg

Guillaume Elmont (29)

Woonplaats: Haarlem

Discipline: -81 kg

Henk Grol (27)

Woonplaats: Haarlem

Discipline: -100 kg

Luuk Verbij (25)

Woonplaats: Alphen a/d Rijn

Discipline: +100 kg

MOUNTAINBIKE

Rudi van Houts (28)

Geboortedatum: 16-01-1984

Woonplaats: Luyksgestel

OS-deelname: 2de, OS Peking

PAARDENSPORT

Gerco Schröder (33)

Woonplaats: Tubbergen

Discipline: springen

Paard: London/New Orleans

Jur Vrieling (42)

Woonplaats: Holwierde

Discipline: springen

Paard: Bubalu

Marc Houtzager (41)

Woonplaats: Rouveen

Discipline: springen

Paard: Tamino

Maikel van der Vleuten (24)

Woonplaats: Mierlo

Discipline: springen

Paard: Verdi

Leon Thijssen (44)

Woonplaats: Baarlo

Discipline: springen

Paard: Tyson

Andrew Heffernan (37)

Woonplaats: Cheshire (Eng)

Discipline: eventing

Paard: Carolla

Elaine Pen (22)

Woonplaats: Leiden

Discipline: eventing

Paard: Vira

Tim Lips (26)

Woonplaats: Drimmelen

Discipline: eventing

Paard: Oncarlos

Anky van Grunsven (44)

Woonplaats: Erp

Discipline: dressuur

Paard: Salinero

Adelinde Cornelissen (33)

Woonplaats: Nijkerk

Discipline: dressuur

Paard: Parzival

Edward Gal (32)

Geboortedatum: 04-03-1970

Woonplaats: Harskamp

Discipline: dressuur

Paard: Undercover

Patrick van der Meer (41)

Woonplaats: Naaldwijk

Discipline: dressuur

Paard: Uzzo.

ROEIEN

Vrouwen

Annemiek de Haan (31)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: acht

Carline Bouw (27)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: acht

Chantal Achterberg (27)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: acht

Claudia Belderbos (27)

Woonplaats: Utrecht

Discipline: acht

Jacobine Veenhoven (28)

Woonplaats: Leiden

Discipline: acht

Nienke Kingma (30)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: acht

Roline R.van Driel (27)

Woonplaats: Utrecht

Discipline: acht

Sytske de Groot (26)

Woonplaats: Delft

Discipline: acht.

Anne Schellekens (26)

Woonplaats: Utrecht

Discipline: acht.

Ellen Hogerwerf (23)

Woonplaats: Delft

Discipline: dubbeltwee.

Inge Janssen (23)

Woonplaats: Utrecht

Discipline: dubbeltwee.

Maaike Head (28)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: dubbeltwee (licht)

Rianne Sigmond (28)

Woonplaats: Den Haag

Discipline: dubbeltwee (licht)

Mannen

Boaz Meylink (28)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: vier-zonder.

Kaj Hendriks (24)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: vier-zonder.

Ruben Knab (24)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: vier-zonder.

Mechiel Versluis (24)

Woonplaats: Amstelveen

Discipline: vier-zonder.

Jozef Klaassen (29)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: acht

Diederik Simon (42)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: acht

Matthijs Vellenga (34)

Woonplaats: Bovenkerk

Discipline: acht

Olivier Siegelaar (25)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: acht

Peter Wiersum (27)

Woonplaats: Delft

Discipline: acht

Roel Braas (24)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: acht.

Sjoerd Hamburger (29)

Woonplaats: Utrecht

Discipline: acht

Rogier Blink (30)

Woonplaats: Groningen

Discipline: acht

Mitchel Steenman (28)

Woonplaats: Rotterdam

Discipline: acht

Meindert Klem (24)

Woonplaats: Oudekerk aan de Amstel

Discipline: twee-zonder

Nanne Sluis (29)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: twee-zonder

Roeland Lievens (29)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: vier-zonder (licht)

Tim Heijbrock (26)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: vier-zonder (licht)

Tycho Muda (23)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: vier-zonder (licht)

Vincent Muda (23)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: vier-zonder (licht)

SCHERMEN

Bas Verwijlen (28)

Woonplaats: Oss

Discipline: degen

SCHIETSPORT

Peter Hellenbrand (26)

Woonplaats: Brunssum

Discipline: schieten

TAEKWONDO

Tommy Mollet (33)

Woonplaats: Tilburg

TAFELTENNIS

Li Jiao (39)

Woonplaats: Arnhem

Discipline: individueel en landenteam

Li Jie (28)

Woonplaats: Arnhem

Discipline: individueel en landenteam

Elena Timina (43)

Woonplaats: Amstelveen

Discipline: landenteam

TENNIS

Robin Haase (25)

Woonplaats: Turnhout (Bel)

Discipline: enkelspel, dubbelspel

Jean-Julien Rojer (30)

Woonplaats: Willemstad (Cur)

Discipline: dubbelspel

TRAMPOLINESPRINGEN

Rea Lenders (31)

Woonplaats: Den Bosch

TRIATLON

Rachel Klamer (21)

Woonplaats: Sittard

Maaike Caelers (20)

Woonplaats: Sittard

TURNEN

Epke Zonderland (26)

Woonplaats: Heerenveen

Discipline: turnen (rek, brug)

Céline van Gerner (17)

Woonplaats: Emmeloord

Discipline: meerkamp

WIELRENNEN

Vrouwen

Marianne Vos (25)

Woonplaats: Meeuwen

Discipline: wegwielrennen (wegrace, individuele tijdrit)

Annemiek van Vleuten (29)

Woonplaats: Wageningen

Discipline: wegwielrennen (wegrace)

Loes Gunnewijk (31)

Woonplaats: Zwolle

Discipline: wegwielrennen (wegrace)

Ellen van Dijk (25)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: wegwielrennen (wegrace, individuele tijdrit), baanwielrennen (ploegachtervolging).

Kirsten Wild (29)

Woonplaats: Zwolle

Discipline: baanwielrennen (omnium)

Willy Kanis (27)

Woonplaats: Apeldoorn

Discipline: baanwielrennen (keirin, sprint, teamsprint)

Yvonne Hijgenaar (32)

Woonplaats: Apeldoorn

Discipline: baanwielrennen (teamsprint)

Amy Pieters (21)

Woonplaats: Zwanenburg

Discipline: baanwielrennen (ploegachtervolging)

Vera Koedooder (28)

Woonplaats: Apeldoorn

Discipline: baanwielrennen (ploegachtervolging)

Mannen

Niki Terpstra (28)

Woonplaats: Assendelft

Discipline: wegwielrennen (wegrace, individuele tijdrit)

Lieuwe Westra (29)

Woonplaats:Tijnje

Discipline: wegwielrennen (wegrace, individuele tijdrit)

Lars Boom (26)

Woonplaats: Vlijmen

Discipline: wegwielrennen (wegrace)

Robert Gesink (26)

Woonplaats: Aalten

Discipline: wegwielrennen (wegrace)

Sebastian Langeveld (27)

Woonplaats: Lisse

Discipline: wegwielrennen (wegrace)

Jenning Huizenga (28)

Woonplaats: Wolfheze

Discipline: baanwielrennen (ploegachtervolging)

Levi Heimans (26)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: baanwielrennen (ploegachtervolging)

Teun Mulder (31)

Woonplaats: Epe

Discipline: baanwielrennen (keirin)

Michael Vingerling (22)

Woonplaats: Rockanje

Discipline: baanwielrennen (ploegachtervolging)

Tim Veldt (28)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: baanwielrennen (ploegachtervolging)

Wim Stroetinga (27)

Woonplaats: Nijkerk

Discipline: baanwielrennen (ploegachtervolging)

ZEILEN

Vrouwen

Lobke Berkhout (31)

Woonplaats: Zwaag

Discipline: 470

Lisa Westerhof (30)

Woonplaats: Scheveningen

Discipline: 470

Marit Bouwmeester (24)

Woonplaats: Wartena

Discipline: Laser Radial

Renée Groeneveld (25)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: Matchracen

Annemieke Bes (34)

Woonplaats: Medemblik

Discipline: Matchracen

Marcelien Bos-de Koning (34)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: Matchracen

Mannen

Pieter-Jan Postma (30)

Woonplaats: Leeuwarden

Discipline: Finn

Rutger van Schaardenburg (24)

Woonplaats: Den Haag

Discipline: Laser

Dorian van Rijsselberge (23)

Woonplaats: Den Burg

Discipline: RS:X

Sven Coster (33)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: 470

Kalle Coster (29)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: 470

ZWEMMEN

Vrouwen

Ranomi Kromowidjojo (21)

Woonplaats: Eindhoven

Discipline: 50m vrij, 100m vrij, 4x100m vrij.

Marleen Veldhuis (33)

Woonplaats: Eindhoven

Discipline: 50m vrij, 4 x 100m vrij.

Femke Heemskerk (24)

Woonplaats: Marseille (Fra)

Discipline: 100 vrij, 200 vrij, 4 x 100m vrij.

Inge Dekker (26)

Woonplaats: Marseille (Fra)

Discipline: 100 vlinder, 4 x 100m vrij.

Sharon van Rouwendaal (18)

Woonplaats: Eindhoven

Discipline: 100m rug, 200m rug.

Moniek Nijhuis (24)

Woonplaats: Amsterdam.

Discipline: 100 school.

Saskia de Jonge (25)

Woonplaats: Amsterdam.

Discipline: 4 x 100m vrij

Hinkelien Schreuder (28)

Woonplaats: Eindhoven

Discipline: 4 x 100m vrij

Mannen

Lennart Stekelenburg (25)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: 100m school en 200m school.

Sebastiaan Verschuren (23)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: 100m vrij en 200m vrij.

Joeri Verlinden (24)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: 100m vlinder.

Nick Driebergen (24)

Woonplaats: Amsterdam

Discipline: 100m rug en 200m rug.

Job Kienhuis (22)

Woonplaats: Eindhoven.

Discipline: 1500m vrij.

Bastiaan Lijesen (21)

Woonplaats: Eindhoven

Discipline: 100m rug

undefined

Meer over