beeldende kunst

Kunst10daagse: exposities, workshops en performances, waar ruim 160 galerieën en kunstuitlenen in het hele land aan deelnemen. Van 4 t/m 13 november....

Amstelveen, Cobra Museum (Sandbergplein 1-3): twee films van Joost Conijn, winnaar van de Cobra Kunstprijs Amstelveen 2005. Van 8 november t/m 26 februari; di t/m zo 11-17u. Tel. 020-5475050 (www.cobra-museum.nl).

Amsterdam, Museum Van Loon (Keizersgracht 672): Livrei met zorg, verhalen en uniformen van bedienden van 1880 tot 1930. Van 4 november t/m 24 januari 2006; vr t/m ma 11-17u. Tel. 020-6245255 (www.museumvanloon.nl).

Den Bosch, Grafisch Atelier (Boschveldweg 471): Licht en landschap, grafisch werk en foto`s over het thema licht en landschap van Jan de Bie, Paul Bogaers, Stijn Kriele, Anke Roder e.a. Van 5 november t/m 11 december; do t/m zo 13-17u. Tel. 073-6134277 (www.gadenbosch.nl).

Den Haag, Nouvelles Images (Westeinde 22): NI 45 Jaar, 2 Aan 2, Deel 1, met werk van Cor van Dijk, Jan Roeland, Lucebert, Jan van der Pol, Armando, Ronald Noorman e.a. Van 5 november t/m 14 december; di t/m za 11-17u. Tel. 070-3464618 (www.nouvellesimages.nl).

Emmen, Centrum Beeldende Kunst (Raadhuisplein 1): Het Paleis, kartonnen meubels en objecten van Couzijn van Leeuwen. Van 5 november t/m 15 januari 2006; ma t/m vr 9-16.30u za zo 14-16u. Tel. 0591-685820 (www.cbkemmen.nl).

Haarlem, Nieuwe Vide (Minckelersweg 6): Lopend beeld, getekende en digitale animaties, vj-kunst, installaties en bewegende objecten van David Shrigley, Sandro Setola, Fischli & Weiss, Tomas Schats e.a. Van 4 t/m 20 november; do t/m zo 14-17u. Tel. 023-5451583 (www.nieuwevide.nl).

Heerlen, ABP (Oude Lindenstraat 70): foto`s van Philip Driessen en sculpturen en tekeningen van Erik Habets. Van 3 november t/m 28 december; dagelijks 9-19u. Tel. 045-5798100 (www.abp.nl).

Leveroy, De Schreurshof (Kerkstraat 9): U kunt aan tafel, gedekte tafels van de 16de eeuw tot nu met antiek servies, glas en bestek. Van 5 t/m 27 november; vr t/m zo 12-17u. Tel. 0495-651970.

Nagele, Museum Nagele (Ring 23): luchtfoto`s van Flevoland van natuur- en landschapsfotograaf Vincent Wigbels; werk van tuin- en landschapsarchitect Kees Hund en landschapsschilderijen van Janneke Rottier. Van 6 november t/m 29 januari 2006; do t/m zo 13-17u. Tel. 0527-652579 (www.nagele.nl/museum).

Rotterdam, Animaux Galerie (Westelijk Handelsterrein Pakhuis 35 & 36): Embroidery, bewerkingen van bestaande borduurwerken door Rob Scholte. Van 6 t/m 26 november; dagelijks 13-17.30u. Tel. 010-2430043 (www.animaux.nl/galerie).

LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

Amersfoort, Armandomuseum (De Elleboogkerk): Betekende werken, autonome composities van Armando, t/m 15 januari 2006; Körpersprache- Landschaftsprache, naakten, landschappen en koppen van de Oostenrijkse kunstenaar Arnulf Raine, t/m 15 januari 2006; di t/m vr 11-17u za zo 12-17u. Tel. 033-4614088 (www.armandomuseum.nl).

Amsterdam, De Appel (Nieuwe Spiegelstraat 10): Out of sight, hedendaagse Chinese kunst, t/m 20 november; di t/m zo 12-17u. Tel. 020-6255651 (www.deappel.nl).

Amsterdam, Hermitage Amsterdam (Nieuwe Herengracht 14): Byzantium Jeruzalem, pelgrimschatte met reliekhouders, bewerkte kruizen en iconen, t/m 26 maart. Geopend: dagelijks 10-17u. Tel. 020-5308751 (www.hermitage.nl).

Amsterdam, Museum het Rembrandthuis (Jodenbreestraat 4): Kurt Löb - beeldend verteller, schilderijen, tekeningen, aquarellen en boekillustraties van Kurt Löb, t/m 4 december; Rembrandt olieverfstudies: Nieuw licht op een oud probleem, toont vier olieverfstudies die behoren tot vergeten deel van Rembrandts oeuvre, t/m 4 december; ma t/m za 10-17u zo 13-17u. Tel. 020-5200400 (www.rembrandthuis.nl).

Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): recente films en video`s van de Chinese kunstenaar Yang Fudong, t/m 15 januari 2006; Acconci Studio, poëzie, performances, foto's, video en installaties van de Amerikaanse kunstenaar Vito Hannibal Acconci, t/m 8 januari 2006; Bock mit Inhalt, zomeropstelling samengesteld door directeur Gijs van Tuyl, t/m 6 november; dagelijks 10-18u (do tot 21u). Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

Arnhem, Museum voor Moderne Kunst (Utrechtseweg 87): Double cube, schilderijen en werken op papier van Vanessa Jane Phaff, t/m 5 februari; Idealist, realist, stilist, keuze uit de schilderijen van Hendrik Valk (1897-1986), t/m 8 januari 2006; di t/m vr 10-17u; za zo 11-17u. Tel. 026-3512341 (www.mmkarnhem.nl).

Den Haag, GEM (Stadhouderslaan 43): Koninklijke prijs, werk van winnaars en genomineerden voor de Koninklijke Prijs voor de vrije schilderkunst, t/m 27 november; Noise map, keuze uit het werk van de Britse geluidskunstenaar Justin Bennet, t/m 27 november; di t/m zo 12-20u. Tel. 070-3381133. (www.gem-online.nl).

Den Haag, Museum Meermanno (Prinsessegracht 30): Letterlust, letterkunst van Ewald Spieker en woorden van Kees van Kooten, t/m 8 januari 2006; di t/m vr 11-17u za zo 12-17u (www.meermanno.nl).

Den Haag, Mauritshuis (Korte Vijverberg 8): Fijngeschilderde verhalen, schilderijen en tekeningen van fijnschilder Frans van Mieris (1635-1681), t/m 22 januari 2006; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 070-3023435 (www.mauritshuis.nl).

Drachten, Museum Smallingerland (Museumplein 2): Zwart-wit in de schaduw van kleur, werken op papier van Gerrit Benner, t/m 6 november; di t/m za 11-17u zo 13-17u. Tel. 0512-515647.

Eindhoven, Van Abbemuseum (Bilderdijklaan 10): EindhovenIstanbul , installaties, videoprojecties, sculpturen, schilderijen en tekeningen uit 18 jaar Biënnale in Istanbul, t/m 29 januari 2006; De zeurclub, kleurrijke muurschilderingen van Lily van der Stokker, t/m 1 oktober 2006; di t/m zo 11-17u. Tel. 040-2381000 (www.vanabbemuseum.nl).

Enschede, Cbk Concordia (Langestraat 56): Audition Colorée, schilderijen en ruimtelijk werk van Vesica Piscus en geluidscomposities van Bertin en Roely, t/m 11 november; wo vr 12-17u do 13-20u za 11-16u. Tel. 053-4300999 (www.concordia.nl).

Heerenveen, Museum Belvedere (Oranje Nassaulaan 12): Schilder van het verloren paradijs, expressionistische schilderijen en grafiek van Tinus van Doorn (1905-1940); voorts recent werk van Sjoerd Dirk Janzen, beide t/m 20 november; di t/m zo 11-17u do vr tot 21u. Tel. 0513-644999 (www.museumbelvedere.nl).

Maastricht, Bonnefantenmuseum (Avenue Céramique 250): selectie schilderijen, tekeningen en collages van Monika Baer, t/m 29 januari 2006; di t/m zo 11-17u. Tel. 043-3290190 (www.bonnefanten.nl).

Roermond, Stedelijk Museum (Andersonweg 4): 20 jaar schilderijen en grafiek, schilderijen en grafiek uit de museumcollectie met werk van o.a. Lucebert, Frans Peeters, Eric Toebosch, Henk Visch en Marinus Fuit, t/m 13 november; di t/m vr 11-17u za zo 14-17u. Tel. 0475-333496 (www.museum.roermond.nl).

Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): Meesters in de Romantiek, Nederlandse schilderkunst van 1800 tot 1850, t/m 8 januari 2006; Charlie Chaplin, met filmfragmenten, memorabilia en persoonlijke documenten, t/m 15 januari 2006; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

Rotterdam, Showroom Mama (Witte de Withstraat 31): Stick/ Figure, tekeningen van o.a. Bettina Carl, Johan Kleinjan, Mike Paré, Heather Deedman, t/m 27 november; wo t/m zo 13-18u. Tel. 010-4330695 (www.showroommama.nl).

Rotterdam, Chabot Museum (Museumpark 11): Een collectie, klinkend als een klok, schilderijen, beelden, tekeningen, grafiek en meubels van Henk Chabot (1894-1949) en tijdgenoten onder wie Leendert Bolle en Dolf Henkes, t/m 8 januari 2006; di t/m vr 11-16.30u za 11-17u zo 12-17u. Tel. 010-4363713 (www.chabotmuseum.nl).

Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): nieuwe sculptuur van Thomas Rentmeister, t/m 15 januari 2006; Notion Motion, installatie met o.a. lichtgolven van Olafur Eliasson, t/m 8 januari 2006; Sprekende portretten, portretten van Jan Veth (1864-1925) van schrijvers en kunstenaars, t/m 27 november; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

Uden, Museum voor Religieuze Kunst (Vorstenburg 1): Rijksmuseum in de abdij, middeleeuwse beelden, onderdeel van de collectie van het Rijksmuseum, Amsterdam, t/m begin 2007; di t/m vr 10-17u. Tel. 0413-263431 (www.museumvoorreligieuzekunst.nl).

Utrecht, Museum Catharijneconvent (Lange Nieuwstraat 38): De kruistochtenhistorische objecten en replica`s vertellen het verhaal van de middeleeuwse strijdtochten vanuit christelijk, islamitisch en joods perspectief, t/m 8 januari 2006; voorts Stichting Victor IV: De kruisiging met leden van de familie van Adriaan Willemsz. Ploos naar Hendrick ter Brugghen 1624, over de ontstaansgeschiedenis en restauratie van het schilderij, t/m 8 januari 2006; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 030-2317296 (www.catharijneconvent.nl).

Utrecht, Aboriginal Art Museum (Oudegracht 176): Wear your dreams, foto`s, kunstwerken en voorwerpen over Aboriginal lichaamsdecoraties samengesteld door Henk Schiffmacher, t/m 8 januari 2006; di t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 030-2380100 (www.aamu.nl).

Velp, Kunsthuis 13 (Kastanjelaan 13): schilderijen van Jit Nieuwenhuis, keramiek van Nicoline Nieuwenhuis en sculpturen van Peter van de Waal, t/m 13 november; do t/m zo 12-17u. Tel. 026-3642613 of: do t/m za 11-17u, zo 13-17u.

Vijfhuizen, Kunstfort (Spieringweg 613): Het monument, Guy Bahir, Loes Heebink, Laurent Liefooghe en Antonis Pittas, tonen werk die het begrip monument belichten, t/m 6 november; vr t/m zo 13-17u. Tel. 06-53144964 (www.kunstfort.nl).

Vlissingen, KSG-terrein: Mijn domein 1: binnen is niet buiten, kunstmanifestatie over het spanningsveld tussen binnen- en buitenruimte met foto`s, installaties, muziek, video`s en poëzie van o.a. Atelier van Lieshout, Kevin van Braak en Koos Dalstra, t/m 27 november; wo t/m zo 12-17u. Tel. 0118-415505. Zie ook: www.burobk.nl.

Zwolle, Stedelijk Museum (Melkmarkt 41): Een zwervend kunstenaar, schilderijen van Arie Zwart (1903-1981), t/m 27 november; di t/m za 10-17u zo 13-17u. Tel. 038-4214650 (www.museumzwolle.nl).

Meer over