Alle medaillewinnaars van Londen 2012 verzameld

null Beeld reuters
Beeld reuters

Mannen

100 m: 1. Bolt (Jam), 2. Blake (Jam), 3. Gatlin (VSt)

200 m: 1. Bolt (Jam), 2. Blake (Jam), 3. Weir (Jam)

400 m: 1. James (Gre), 2. Santos (DoR), 3. Gordon (Tri)

800 m: 1. Rudisha (Ken), 2. Amos (Bot), 3. Kitum (Ken)

1500 m: 1. Makhloufi (Alg), 2. Manzano (VSt), 3. Iguider (Mar)

5000 m: 1. Mo Farah (GBr), 2. Gebremeskel (Eth), 3. Longosiwa (Ken)

10.000 m: 1. Mo Farah (GBr), 2. Rupp (VSt), 3. Bekele (Eth)

110 mh: 1. Merritt (VSt), 2. Richardson (Vst), 3. Parchment (Jam)

400 mh: 1. Sanchez (DoR), 2. Tinsley (VSt), 3. Culson (PRi)

3000 m steeple: 1. Kemboi (Ken), 2. Mekhissi-Benabbad (Fra), 3. Mutai (Ken)

4x100 m: 1. Jamaica, 2. Verenigde Staten, 3. Trinidad en Tobago

4x400: 1. Bahama's, 2. Verenigde Staten, 3. Trinidad en Tobago

Marathon: 1. Kiprotich (Oeg), 2. Kirui (Ken), 3. Kipsang Kiprotich (Ken)

20 km snelwandelen: 1. Chen Ding (Chn), 2. Barrondo (Gua), 3. Wang Zhen (Chn)

50 km snelwandelen: 1. Kirdjapkin (Rus), 2. Tallent (Aus), 3. Si Tianfeng (Chn)

Discus: 1. Harting (Dui), 2. Hadadi (Hon), 3. Kanter (Est)

Hinkstapsprong: 1. Taylor (VSt), 2. Claye (VSt), 3. Donato (Ita)

Hoog: 1. Oechov (Rus), 2. Kynard (VSt), 3. Barshim (Qat), Drouin (Can) en Grabarz (GBr)

Kogel: 1. Majewski (Pol), 2. Storl (Dui), 3. Hoffa (VSt)

Kogelslingeren: 1. Pars (Hon), 2. Kozmus (Slv), 3. Murofushi (Jap)

Polsstokhoog: 1. Lavillenie (Fra), 2. Otto (Dui), 3. Holzdeppe (Dui)

Speer: 1. Walcott (Tri), 2. Pjatnisja (Oek), 3. Ruuskanen (Fin)

Ver: 1. Rutherford (GBr), 2. Watt (Aus), 3. Claye (VSt)

Tienkamp: 1. Eaton (VSt), 2. Hardee (VSt), 3. Suarez (Cub)

Vrouwen

100 m: 1. Fraser-Pryce (Jam), 2. Jeter (Vst), 3. Campbell-Brown (Jam)

200 m: 1. Felix (VSt), 2. Fraser-Pryce (Jam), 3. Jeter (VSt)

400 m: 1. Richards-Ross (VSt), 2. Ohuruogu (GBr), 3. Trotter (VSt)

800 m: 1. Savinova (Rus), 2. Semenya (ZAf), 3. Pojstogova (Rus)

1500 m: 1. Cakir Alptekin (Tur), 2. Bulut (Tur), 3. Jamal (Bah)

5000 m: 1. Defar (Eth), 2. Vivian Cheruiyot (Ken), 3. Dibaba (Eth)

10.000 m: 1. Dibaba (Eth), 2. Kipyego (Ken), 3. Cheruiyot (Ken)

100 mh: 1. Pearson (Aus), 2. Harper (VSt), 3. Wells (VSt)

400 mh: 1. Antjoech (Rus), 2. Demus (VSt), 3. Hejinova (Tsj)

3000 m steeple: 1. Zaripova (Rus), 2. Ghribi (Tun), 3. Assefa (Eth)

4x100 m: 1. Verenigde Staten, 2. Jamaica, 3. Oekraïne

4x400 m: 1. Verenigde Staten, 2. Rusland, 3. Jamaica

Marathon: 1. Gelana (Eth), 2. Jeptoo (Ken), 3. Petrova Archipova (Rus)

Snelwandelen, 20 km: 1. Lasjmanova (Rus), 2. Kaniskina (Rus), 3. Qieyang Shenjie (Chn)

Discus: 1. Perkovic (Kro), 2. Pisjtsjalnikova (Rus), 3. Li Yanfeng (Chn)

Hinkstapsprong: 1. Ripakova (Kaz), 2. Ibargüen (Col), 3. Saladoega (Oek)

Hoog: 1. Tsjitjserova (Rus), 2. Barrett (VSt), 3. Sjkolina (Rus)

Kogel: 1. Ostaptsjoek (WRu), 2. Adams (NZe), 3. Kolodko (Rus)

Kogelslingeren: 1. Lisenko (Rus), 2. Wlodarczyk (Pol), 3. Heidler (Dui)

Polsstokhoog: 1. Suhr (VSt), 2. Silva (Cub), 3. Isinbajeva (Rus)

Speer: 1. Spotakova (Tsj), 2. Obergfoll (Dui), 3. Stahl (Dui)

Ver: 1. Reese (VSt), 2. Sokolova (Rus), 3. Deloach (VSt)

Zevenkamp: 1. Ennis (GBr), 2. Schwarzkopf (Dui), 3. Tsjernova (Rus)

Mannen

Enkel: 1. Lin Dan (Chn), 2. Lee Chong Wei (Mal), 3. Chen Long (Chn)

Dubbel: 1. Cai Yun/Fu Haifeng (Chn), 2. Boe/Mogensen (Den), 3. Chung Jae-sung/Lee Yong-dae (ZKo)

Vrouwen

Enkelspel: 1. Li Xuerui (Chn), 2. Wang Yihan (Chn), 3. Saina Nehwal (Ina)

Dubbelspel: 1. Tian/Zhao (Chn), 2. Fujii/Kakiiwa (Jap), 3. Sorokina/Wislowa (Rus)

Gemengd: 1. Zhang Nan/Zhao Yunlei (Chn), 2. Xu Chen/Ma Jin (Chn), 3. Fischer/Pedersen (Den)

Mannen: 1. Verenigde Staten, 2. Spanje, Rusland

Vrouwen: 1. Verenigde Staten, 2. Frankrijk, 3. Australië

Mannen: 1. Brink/Reckermann (Dui), 2. Cerutti/Rego (Bra), 3. Plavins/Smedins (Let)

Vrouwen: 1. May-Treanor/Walsh (VSt), 2. Ross/Kessy (VSt), 3. Larissa/Juliana (Bra)

Mannen

Individueel: 1. Oh Jin-hyek (ZKo), 2. Furukawa (Jap), 3. Dai Xiaoxiang (Chn)

Landenwedstrijd: 1. Italië, 2. Verenigde Staten, 3. Zuid-Korea

Vrouwen

Individueel: 1. Ki Bo-Bae (ZKo), 2. Roman (Mex), 3. Avitia (Mex)

Landenwedstrijd: 1. Zuid-Korea, 2. China, 3. Japan

Mannen

-49 kg: 1. Zou Shiming (Chn), 2. Pongprayoon (Tha), 3. Ajrapetjan (Rus), Barnes (Ier)

-52 kg: 1. Ramirez (Cub), 2. Tugstsogt (Mon), 3. Conlan (Ier), Alojan (Rus)

-56 kg, 1. Campbell (GrB), 2. Nevin (Ier), 3. Shimizu (Jap), Alvarez (Cub)

-60 kg: 1. Lomatsjenko (Oek), 2. Han Soonchul (ZKo), 3. Toledo (Cub), Petrauskas (Lit)

-64 kg: 1. Iglesias (Cub), 2. Berintsjik (Oek), 3. Mangiacapre (Ita), Munkh-Erdene (Mon)

-69 kg: 1. Sapijev (Kaz), 2. Evans (GBr), 3. Zamkovoi (Rus), Sjelestioek (Oek)

-75 kg: 1. Murata (Jap), 2. Falcao (Bra), 3. Ogogo (GBr), Atojev (Oez)

-81 kg: 1. Mechontsjev (Rus), 2. Nijazijmbetov (Kaz), 3. Falcao (Bra), Gvozdik (Oek)

-91 kg: 1. Ussyk (Oek), 2. Russo (Ita), 3. Mammadov (Aze), Pulew (Bul)

+91 kg: 1. Joshua (GBr), 2. Cammarelle (Ita), 3. Medzhidov (Aze), Ditsjko (Kaz)

Vrouwen

-51 kg: 1. Adams (GBr), 2. Ren Cancan (Chn), 3. Esparza (VSt), Hmangte (Ina)

-60 kg: 1. Taylor (Ier), 2. Otsjigava (Rus), 3. Tsjorjeva (Tja), Araujo (Bra)

-75 kg: 1. Shields (VSt), 2. Torlopova (Rus), 3. Volnova (Kaz), Li Jinzi (Chn)

Mannen

-56 kg: 1. Om Yun-chol (NKo), 2. Wu Jingbiao (Chn), 3. Hristov (Aze)

-62 kg: 1. Kim Un-Guk (Kor), 2. Figueroa (Col), 3. Eko Yuli (Ino)

-69 kg: 1. Lin Qingfen (Chn), 2. Triyatno (Ino), 3. Martin (Roe)

-77 kg: 1. Lu Xiaojun (Chn), 2. Lu Haojie (Chn), 3. Cambar (Cub)

-85 kg: 1. Zielinski (Pol), 2. Auchadov (Rus), 3. Rostami (Ira)

-94 kg: 1. Iljin (Kaz), 2. Ivanov (Rus), 3. Ciricu (Mol)

-105 kg: 1. Torochtij (Oek), 2. Nasirshelal (Irn), 3. Bonk (Pol)

+105 kg: 1. Salimikordasiabi (Ira), 2. Anoushiravani (Ira), 3. Albegov (Rus)

Vrouwen

-48 kg: 1. Wang Mingjuan (Chn), 2. Miyake (Jap), 3. Ryang Chun-Hwa (NKo)

-53 kg: 1. Tsjinsjanlo (Kaz), 2. Hsu Shu-ching (Tai), 3. Iovu (Mol)

-58 kg: 1. Li Xueying (Chn), 2. Sirikaew (Tai), 3. Kalina (Oek)

-63 kg: 1. Maneza (Kaz), 2. Tsaroekajeva (Rus), 3. Girard (Can)

-69 kg: 1. Rim Jong-Sim (NKo), 2. Cocos (Roe), 3. Sjkermankova (WRu)

-75 kg: 1. Podobedova (Kaz), 2. Zabolotnaja (Rus), 3. Koelesja (WRu)

+75 kg: 1. Zhou Lulu (Chn), 2. Kasjirina (Rus), 3. Choersjoedjan (Arm)

Mannen: 1. Frankrijk, 2. Zweden, 3. Kroatië

Vrouwen: 1. Noorwegen, 2. Montenegro, 3. Spanje

Mannen: 1. Duitsland, 2. NEDERLAND, 3. Australië

Vrouwen: 1. NEDERLAND, 2. Argentinië, 3. Groot-Brittannië

Mannen

-60 kg: 1. Galstian (Rus), 2. Hiraoki (Jap), 3. Kitadai (Bra) en Sobirov (Oez)

-66 kg: 1. Sjavdatoeasjvili (Geo), 2. Ungvari (Hon), 3. Ebinuma (Jap) en Cho Jun-ho (ZKo)

-73 kg: 1. Isajev (Rus), 2. Nakaya (Jap), 3. Legrand (Fra) en Nyam-Ochir (Mon)

-81 kg: 1. Kim Jae-Bum (ZKo), 2. Bischof (Dui), 3. Nifontov (Rus) en Valois-Fortier (Can)

-90 kg: 1. Song Dae-Nam (ZKo), 2. Gonzalez (Cub), 3. Iliadis (Gri) en Nishiyama (Jap)

-100 kg: 1. Chaiboelajev (Rus), 2. Tuvshinbayar (Mon), 3. GROL (NED) en Peters (Dui)

+100 kg: 1. Riner (Fra), 2. Michailin (Rus), 3. Silva (Bra) en Tölzer (Dui)

Vrouwen

-48 kg: 1. Menezes (Bra), 2. Dumitru (Roe), 3. Van Snick (Bel) en Csernoviczki (Hon)

-52 kg: 1. An Kum-Ae (NKo), 2. Bermoy (Cub), 3. Fociniti (Ita) en Gneto (Fra)

-57 kg: 1. Matsumoto (Jap), 2. Caprioriu (Roe), 3. Pavia (Fra) en Malloy (VSt)

-63 kg: 1. Zolnir (Slw), 2. Xu (Chn), 3. Émane (Fra) en Ueno (Jap)

-70 kg: 1. Decosse (Fra), 2. Thiele (Dui), 3. BOSCH (NED) en Alvear (Col)

-78 kg: 1. Harrison (VSt), 2. Gibbons (GBr), 3. Aguiar (Bra) en Tcheuméo (Fra)

+78 kg: 1. Ortiz (Cub), 2. Sugimoto (Jap), 3. Bryant (GBr) en Tong Wen (Chn)

Mannen

Slalom (wild water)

K1: 1. Molmenti (Ita), 2. Hradilek (Tsj), 3. Aigner (Dui)

C1: 1. Estanguet (Fra), 2. Tasiadis (Dui), 3. Martikan (Slw)

C2: 1. Baillie/Stott (GBr), 2. Florence/Hounslow (GBr), 3. Pavol en Peter Hochschorner (Slw)

Sprint (vlak water)

K1 200 m: 1. McKeever (GBr), 2. Craviotto (Spa), 3. De Jonge (Can)

K2 200 m: 1. Postrigaj/Djatsjenko (Rus), 2. Pjatroesjenka/Machneoe (WRu), 3. Heath/Schofield (GBr)

K1 1000 m: 1. Larsen (Noo), 2. Van Koeverden (Can), 3. Hoff (Dui)

K2 1000 m: 1. Dombi/Kokeny (Hon), 2. Pimenta/Silva (Por), 3. Hollstein/Ihle (Dui)

K4 1000 m: 1. Australië, 2. Hongarije, 3. Tsjechië

C1 200 m: 1. Tsjeban (Oek), 2. Sjoeklin (Lit), 3. Sjtil (Rus)

1C 1000 m: 1. Brendel (Dui), 2. Cal Figueroa (Spa), 3. Oldershaw (Can)

C2 1000 m: 1. Kretschmer/Kuschela (Dui), 2. Andrei en Aliaksandr Bachdanovits (WRu), 3. Korovasjkov/Pervoechin (Rus)

Vrouwen

Slalom (wild water)

K1: 1. Fer (Fra), 2. Fox (Aus), 3. Chourraut (Spa)

Sprint (vlak water)

K1 200 m: 1. Carrington (NZe), 2. Osipenko-Radomska (Oek), 3. Douchev-Janics (Hon)

K1 500 m: 1. Kozak (Hon), 2. Osipenko-Radomska (Oek), 3. Hartley (ZAf)

K2 500 m: 1. Weber/Dietze (Dui), 2. Kovacs/Douchev-Janics (Hon), 3. Naja/Mikolajczyk (Pol)

K4 500 m: 1. Hongarije, 2. Duitsland, 3. Wit-Rusland

Mannen: 1. Svoboda (Tsj), 2. Zhongrong Cao (Chn), 3. Marosi (Hon)

Vrouwen: 1. Asadauskaite (Lit), 2. Murray (GBr), 3. Marques (Bra)

Dressuur, individueel: 1. Dujardin (GBr), 2. CORNELISSEN (NED), 3. Bechtolsheimer (GBr)

Landenwedstrijd: 1. Groot-Brittannië, 2. Duitsland, 3. NEDERLAND

Eventing, individueel: 1. Jung (Dui), 2. Ostholt (Zwe), 3. Auffarth (Dui)

Landenwedstrijd: 1. Duitsland, 2. Groot-Brittannië, 3. Nieuw-Zeeland

Springen, individueel: 1. Guerdat (Zwi), 2. GERCO SCHRÖDER (NED), 3. O'Connor (Ier)

Landenwedstrijd: 1. Groot-Brittannië, 2. NEDERLAND, 3. Saudi-Arabië

Individueel: 1. Kanajeva (Rus), 2. Dmitrieva (Rus), 3. Tsjarkasjina (WRu)

Landen: 1. Rusland, 2. Wit-Rusland, 3. Italië

Mannen

Acht: 1. Duitsland, 2. Canada, 3. Groot-Brittannië

Dubbeltwee: 1. Cohen/Sullivan (NZe), 2. Sartori/Battisti (Ita), 3. Spik/Cop (Slo)

Dubbelvier: 1. Duitsland, 2. Kroatië, 3. Australië

Lichte dubbeltwee: 1. Rasmussen/Quist (Den), 2. Purchase/Hunter (GBr), 3. Uru/Taylor (NZe)

Lichte vier: 1. Zuid-Afrika, 2. Groot-Brittannië, 3. Denemarken

Skiff: 1. Drysdale (NZe), 2. Synek (Tsj), 3. Campbell (GBr)

Twee zonder: 1. Murray/Bond (NZe), Chardin/Mortelette (Fra), 3. Nash/Snatch (GBr)

Vier zonder: 1. Groot-Brittannië, 2. Australië, 3. Verenigde Staten

Vrouwen

Acht: 1. Verenigde Staten, 2. Canada, 3. NEDERLAND

Dubbeltwee: 1. Watkins/Grainger (GBr), 2. Crow/Pratley (Aus), 3. Fularczyk/Michalska (Pol)

Lichte dubbeltwee: 1. Copeland/Hosking (GBr), 2. Xu Dongxiang/Huang Wenyi (Chn), 3. Giazitzidou/Tsiavou (Gri)

Lichte vier 1. Oekraïne, 2. Duitsland, 3. Verenigde Staten

Skiff: 1. Knapkova (Tsj), 2. Erichsen (Den), 3. Crow (Aus)

Twee zonder: 1. Glover/Stanning (GBr), 2. Hornsey/Tait (Aus), 3. Haigh/Scown (NZl)

Mannen

Degen: 1. Limardo (Ven) 2. Piasecki (Nor), 3. Jung Jin-sun (ZKo)

Floret: 1. Lei Sheng (Chn), 2. Abouelkassem (Egy), 3. Choi Byung-chul (ZKo)

Landen, floret: 1. Italië, 2. Japan, 3. Duitsland

Sabel: 1. Szilagy (Hon), 2. Occhiuzzi (Ita), 3. Kovalev (Rus)

Landen, sabel: 1. Zuid-Korea, 2. Roemenië, 3. Italië

Vrouwen

Degen: 1. Sjemjakina (Oek), 2. Heidemann (Dui), 3. Sun Yujie (Chn)

Landen, degen: 1. China, 2. Zuid-Korea, 3. Verenigde Staten

Floret: 1. Di Francisca (Ita), 2. Errigo (Ita), 3. Vezzali (Ita)

Landen, floret: 1. Italië, 2. Rusland, 3. Zuid-Korea

Sabel: 1. Kim Ji-yeon (ZKo), 2. Velikaja (Rus), 3. Charlan (Oek)

Mannen

10 meter luchtpistool: 1. Jin Jong-oh (ZKo), 2. Tesconi (Ita), 3. Zlatic (Ser)

10 meter luchtgeweer: 1. Moldoveanu (Roe), 2. Campriani (Ita), 3. Narang (Ina)

25 meter snelvuurpistool: 1. Pupo (Cub), 2. Kumar (Ina), 3. Ding Feng (Chn)

50 meter drie posities: 1. Campriani (Ita), 2. Kim Jong-hyun (ZKo), 3. Emmons (VSt)

50 meter luchtgeweer: 1. Martinov (WRu), 2. Cox (Bel), 3. Debevec (Slv)

50 meter pistool: 1. Jin Jong-oh (ZKo), 2. Choi Young-rae (ZKo), 3. Wang Zhiwei (Chn)

Skeet: 1. Hancock (VSt), 2. Golding (Den), 3. Al-Attiyah (Qat)

Trap: 1. Cernogoraz (Kro), 2. Fabbrizi (Ita), 3. Aldeehani (Koe)

Dubbeltrap: 1. Wilson (GBr), 2. Dahlby (Zwe), 3. Mossin (Rus)

Vrouwen

10 meter luchtgeweer: 1. Yi Siling (Chn), 2. Bogacka (Pol), 3. Yu Dan (Chn)

10 meter luchtpistool: 1. Guo Wenjun (Chn), 2. Goberville (Fra), 3. Kostevitsj (Oek)

25 meter luchtpistool: 1. Kim Jang-mi (ZKo), 2. Chen Ying (Chn), 3. Kostevitsj (Oek)

50 meter drie posities: 1. Gray (VSt), 2. Maksimovic (Ser), 3. Skydorova (Tsj)

Skeet: 1. Rhode (VSt), 2. Wei Ning (Chn), 3. Bartekova (Slw)

Trap: 1. Rossi (Ita), 2. Stefecekova (Slw), 3. Reau (Fra)

Mannen

3 meter: 1. Zacharov (Rus), 2. Qin Kai (Chn), 3. He Chong (Chn)

10 meter: 1. Boudia (VSt), 2. Qiu Bo (Chn), 3. Daley (GBr)

Synchroon, 3 meter: 1. Luo Yutong/Qin Lai (Chn), 2. Zacharov/Koeznetsov (Rus), 3. Dumais/Ipsen (VSt)

Synchroon, 10 meter: 1. Cao Yuan/Zhang Yanquan (Chn), 2. Sanchez/Garcia (Mex), 3. McCrory/Boudia (VSt)

Vrouwen

3 meter: 1. Wu Minxia (Chn), 2. He Zi (Chn), 3. Sanchez (Mex)

10 meter: 1. Chen Ruolin (Chn), 2. Broben (Aus), 3. Pandelela-Rinong (Mal)

Synchroon, 3 meter: 1. Wu Minxia/He Zi (Chn), 2. Bryant/Johnston (VSt), 3. Abel/Heymans (Can)

Synchroon, 10 meter: 1. Chen Ruolin/Wang Hao (Chn), 2. Orozco/Espinosa (Mex), 3. Filion/Benfeito (Can)

Mannen

-58 kg: 1. Gonzalez (Spa), 2. Lee Dae-hoon (ZKo), 3. Denisenko (Rus) en Munoz Oviedo (Col)

-68 kg: 1. Tazegul (Tur), 2. Bagheri Motamed (Ira), 3. Jennings (VSt) en Nikpah (Afg)

-80 kg: 1. Crismanich (Arg), 2. Garcia (Spa), 3. Muhammad (GBr) en Sarmiento (Ita)

+80 kg: 1. Molfetta (Ita), 2. Obame (Gab), 3. Despaigne (Cub) en Liu Xiaobo (Chn)

Vrouwen

-49 kg: 1. Wu Jingyu (Chn), 2. Yagyue Enrique (Spa), 3. Sonkham (Tha) en Zaninovic (Kro)

-57 kg: 1. Jones (GBr), 2. Hou Yuzhuo (Chn), 3. Harnois (Fra) en Tseng Li-Cheng (Tai).

-67 kg: 1. Hwang Kyung-Seon (ZKo), 2. Tatar (Tur), 3. McPherson (VSt) en Fromm (Dui)

+67 kg: 1. Mandic (Ser), 2. Graffe (Fra), 3. Barisjokova (Rus) en Espinoza (Mex)

Mannen

Enkel: 1. Zhang Jike (Chn), 2. Wang Hao (Chn), 3. Ovtcharov (Dui)

Landen: 1. China, 2. Zuid-Korea, 3. Duitsland

Vrouwen

Enkel: 1. Li Xiaoxia (Chn), 2. Ding Ning (Chn), 3. Feng Tianwei (Sin)

Teams: 1. China, 2. Japan, 3. Singapore

Mannen

Enkel: 1. Murray (GBr), 2. Federer (Zwi), 3. Del Potro (Arg)

Dubbel: 1. Mike Bryan/Bob Bryan (VSt), 2. Llodra/Tsonga (Fra), 3. Benneteau/Gasquet (Fra)

Vrouwen

Enkel: 1. Serena Williams (VSt), 2. Sjarapova (Rus), 3. Azarenka (WRu)

Dubbel: 1. Serena Williams/Venus Williams (VSt), 2. Hlavackova/Hradecka (Tsj), 3. Kirilenko/Petrova (Rus)

Gemengd dubbel: 1. Azarenka/Mirnii (WRu), 2. Robson/Murray (GBr), 3. Raymond/Mike Bryan (VSt)

Mannen: 1. Dong Dong (Chn), 2. Oesjakov (Rus), 3. Lu Chunlong (Chn)

Vrouwen: 1. MacLennan (Can), 2. Huang Shanshan (Chn), 3. He Wenna (Chn)

Mannen: 1. Alistair Brownlee (GBr), 2. Gomez (Spa), 3. Jonathan Brownlee (GBr)

Vrouwen: 1. Spirig (Zwi), 2. Norden (Zwe), 3. Densham (Aus)

Mannen

Meerkamp: 1. Uchimura (Jap), 2. Nguyen (Dui), 3. Leyva (VSt)

Rek: 1. ZONDERLAND (NED), 2. Hambüchen (Dui), 3. Zou Kai (Chn)

Brug: 1. Feng Zhe (Chn), 2. Nguyen (Dui), 3. Sabot (Fra)

Ringen: 1. Zanetti (Bra), 2. Chen Yibing (Chn), 3. Morandi (Ita)

Sprong: 1. Yang Hak-seon (ZKo), 2. Abliazin (Rus), 3. Radivilov (Oek)

Vloer: 1. Zou Kai (Chn), 2. Uchimura (Jap), 3. Abliazin (Rus)

Voltige: 1. Berki (Hon), 2. Smith (GBr), 3. Whitlock (GBr)

Landenfinale: 1. China, 2. Japan, 3. Groot-Brittannië

Vrouwen

Meerkamp: 1. Douglas (VSt), 2. Komova (Rus), 3. Moestafina (Rus)

Balk: 1. Deng Linlin (Chn), 2. Lu Sui (Chn), 3. Raisman (VSt)

Brug ongelijk: 1. Moestafina (Rus), 2. He Kexin (Chn), 3. Tweddle (GBr)

Sprong: 1. Izbasa (Roe), 2. Maroney (VSt), 3. Paseka (Rus)

Vloer: 1. Raisman (VSt), 2. Ponor (Roe), 3. Moestafina (Rus)

Landenfinale: 1. Verenigde Staten, 2. Rusland, 3. Roemenië

Mannen: 1. Mexico, 2. Brazilië, 3. Zuid-Korea

Vrouwen: 1. Verenigde Staten, 2. Japan, 3. Canada

Mannen: 1. Rusland, 2. Brazilië, 3. Italië

Vrouwen: 1. Brazilië, 2. Verenigde Staten, 3. Japan

Mannen: 1. Kroatië, 2. Italië, 3. Servië

Vrouwen: 1. Verenigde Staten, 2. Spanje, 3. Australië

Mannen

Wegrace: 1. Vinokoerov (Kaz), 2. Uran (Col), 3. Kristoff (Noo)

Tijdrit: 1. Wiggins (GBr), 2. Martin (Dui), 3. Froome (GBr)

Vrouwen

Wegrace: 1. VOS (NED), 2. Armitstead (GBr), 3. Zabelinskaja (Rus)

Tijdrit: 1. Armstrong (VSt), 2. Arndt (Dui), 3. Zabelinskaya (Rus)

Mannen

Keirin: 1. Hoy (GBr), 2. Levy (Dui), 3. MULDER (NED) en Van Velthooven (NZe)

Omnium: 1. Hansen (Den), 2. Coquard (Fra), 3. Clancy (GBr)

Ploegachtervolging: 1. Groot-Brittannië, 2. Australië, 3. Nieuw-Zeeland

Sprint: 1. Kenny (GBr), Baugé (Fra), 3. Perkins (Aus)

Teamsprint: 1. Groot-Brittannië, 2. Frankrijk, 3. Duitsland

Vrouwen

Keirin: 1. Pendleton (GBr), 2. Guo Shuang (Chn), 3. Lee Wai-sze (HKo)

Omnium: 1. Trott (GBr), 2. Hammer (VSt), 3. Edmondson (Aus)

Ploegachtervolging: 1. Groot-Brittannië, 2. Verenigde Staten, Canada

Sprint: 1. Meares (Aus), 2. Pendleton (GBr), 3. Guo Shuang (Chn)

Teamsprint: 1. Duitsland, 2. China, 3. Australië

Mannen: 1. Strombergs (Let), 2. Willoughby (Aus), 3. Oquendo (Col)

Vrouwen: 1. Pajon (Col), 2. Walker (NZe), 3. SMULDERS (NED)

Mannen: 1. Kulhavy (Tsj), 2. Schurter (Zwi), 3. Fontana (Ita)

Vrouwen: 1. Bresset (Fra), 2. Spitz (Dui), 3. Gould (VSt)

Mannen, Grieks-Romeins

-55 kg: 1. Reihanpour (Irn), 2. Bajramov (Aze), 3. Modos (Hon) en Semenov (Rus)

-60 kg: 1. Noroozi (Irn), 2. Laschchi (Geo), 3. Koeramagomedov (Rus) en Matsumoto (Jap)

-66 kg: 1. Kim Hyeon-Woo (ZKo), 2. Lorincz (Hon), 3. Guénot (Fra) en Tschadaia (Geo)

-74 kg: 1. Vlasov (Rus), 2. Joelfalakian (Arm), 3. Kazakevic (Lit) en Achmadov (Aze)

-84 kg: 1. Choegajev (Rus), 2. Gaber Ebrahim (Egy), 3. Gajijev (Kaz) en Janikowski (Pol)

-96: kg 1. Rezaei (Irn), 2. Totrov (Rus) 3. Lidberg (Zwe) en Aleksanjan (Arm)

-120 kg: 1. Lopez Nunez (Cub), 2. Nabi (Est), 3. Riza Kayaalp (Tur) en Euren (Zwe)

Mannen, vrije stijl

-55 kg: 1. Otarsoeltanov (Rus), 2. Chintsjegasjvili (Geo), 3. Yumoto (Jap) en Yang Kyong-Il (NKo)

-60 kg: 1. Asgarov (Aze), 2. Koedoekjov (Rus), 3. Dutt (Ino) en Scott (VSt)

-66 kg: 1. Yonemitsu (Jap), 2. Kumar (Ina), 3. Tanatarov (Kaz) en Lopez (Cub)

-74 kg: 1. Burroughs (VSt), 2. Goudarzi (Irn), 3. Tigiev (Oez) en Tsargoesj (Rus)

-84 kg: 1. Sjarifov (Aze), 2. Espinal (Pue), 3. Marsagisjvili (Geo) en Lashgari (Irn)

-96 kg: 1. Varner (VSt), 2. Andrijtsev (Oek), 3. Gogshelidze (Geo) en Gazijoemov (Aze)

-120 kg: 1. Taimazov (Oez), 2. Modsmanasjvili (Geo), 3. Ghasemi (Ira) en Magov (Rus)

Vrouwen, vrije stijl

-48 kg: 1. Obara (Jap), 2. Stadnik (Aze), 3. Chun (VSt) en Huynh (Can)

-55 kg: 1. Yoshida (Jap), 2. Verbeek (Can), 3. Castillo (Col) en Ratkevitsj (Aze)

-63 kg: 1. Icho (Jap), 2. Jing Ruixue (Chn), 3. Soronzonbold (Mon) en Volosova (Rus)

-72 kg: 1. Vorobjeva (Rus), 2. Zlateva Hristova (Bul), 3. Manjoerova (Kaz) en Unda (Spa)

Mannen

Finn: 1. Ainslie (GBr), 2. Högh-Christensen (Den), 3. Lobert (Fra)

Laser: 1. Slingsby (Aus), 2. Kontides (Cyp), Myrgren (Zwe)

RS:X (windsurfen): 1. VAN RIJSSELBERGHE (NED), 2. Dempsey (GBr), 3 Miarczynski (Pol)

Star: 1. Loof/Salminen (Zwe), 2. Percy/Simpson (GBr), 3. Scheidt/Prada (Bra)

470: 1. Belcher/Page (Aus), 2. Patience/Bithell (GBr), 3. Calabrese/De la Fuente (Arg)

49er: 1. Outteridge/Jensen (Aus), 2. Burling/Tuke (NZe), 3. Nörregaard/Lang (Den)

Vrouwen

Laser Radial: 1. Xu Lija (Chn), 2. BOUWMEESTER (NED), 3. Van Acker (Bel)

Matchracen: 1. Spanje, 2. Australië, 3. Finland

RS:X (windsurfen): 1. Alabau (Spa), 2. Petäjä (Fin), 3. Noceti-Klepacka (Pol)

470: 1. Aleh/Powrie (NZe), 2. Mills/Clark (GBr), 3. WESTERHOF/BERKHOUT (NED)

Mannen

50 vrij: 1. Manaudou (Fra), 2. Jones (VSt), 3. Cielo (Bra)

100 vrij: 1. Adrian (VSt), 2. Magnussen (Aus), 3. Hayden (Can)

200 vrij: 1. Agnel (Fra), 2. Park Tae-hwan (ZKo) en Sun Yang (Chn)

400 vrij: 1. Sun Yang (Chn), 2. Park Tae-hwan (ZKo), 3. Vanderkaay (VSt)

1500 vrij: 1. Sun Yang (Chn), 2. Cochrane (Can), 3. Mellouli (Tun)

100 rug: 1. Grevers (VSt), 2. Thoman (VSt), 3. Irie (Jap)

200 rug: 1. Clary (VSt), 2. Irie (Jap), 3. Lochte (VSt)

100 school: 1. Van der Burgh (ZAf), 2. Sprenger (Aus), 3. Hansen (VSt)

200 school: 1. Gyurta (Hon), 2. Jamieson (GBr), 3. Tateishi (Jap)

100 vlinder: 1. Phelps (VSt), 2. Le Clos (ZAf) en Korotisjkin (Rus)

200 vlinder: 1. Le Clos (ZAf), 2. Phelps (VSt), 3. Matsuda (Jap)

200 wissel: 1. Phelps (VSt), 2. Lochte (VSt), 3. Cseh (Hon)

400 wissel: 1. Lochte (VSt), 2. Pereira (Bra), 3. Hagino (Jap)

4x100 vrij: 1. Frankrijk, 2. Verenigde Staten, 3. Rusland

4x200 vrij: 1. Verenigde Staten, 2. Frankrijk, 3. China

4x100 wissel: 1. Verenigde Staten, 2. Japan, 3. Australië

Vrouwen

50 vrij: 1. KROMOWIDJOJO (NED), 2. Gerassimenja (WRu), 3. VELDHUIS (NED)

100 vrij: 1. KROMOWIDJOJO (NED), 2. Gerassimenja (WRu), 3. Tang Yi (Chn)

200 vrij: 1. Schmitt (VSt), 2. Muffat (Fra), 3. Barratt (Aus)

400 vrij: 1. Muffat (Fra), 2. Schmitt (VSt), 3. Adlington (GBr)

800 vrij: 1. Ledecky (VSt), 2. Belmonte (Spa), 3. Adlington (GBr)

100 school: 1. Meilutyte (Lit), 2. Soni (VSt), 3. Suzuki (Jap)

200 school: 1. Soni (VSt), 2. Suzuki (Jap), 3. Efimova (Rus)

100 rug: 1. Franklin (VSt), 2. Seebohm (Aus), 3. Terakawa (Jap)

200 rug: 1. Franklin (VSt), 2. Zoejeva (Rus), 3. Beisel (VSt)

100 vlinder: 1. Vollmer (VSt), 2. Lu Ying (Chn), 3. Coutts (Aus)

200 vlinder: 1. Jiao Liuyang (Chn), 2. Belmonte (Spa), 3. Hoshi (Jap)

200 wissel: 1. Ye Shiwen (Chn), 2. Coutts (Aus), 3. Leverenz (VSt)

400 wissel: 1. Ye Shiwen (Chn), 2. Beisel (VSt), 3. Li Xuanxu (Chn)

4x100 vrij: 1. Australië, 2. NEDERLAND, 3. Verenigde Staten

4x200 vrij: 1. Verenigde Staten, 2. Australië, 3. Frankrijk

4x100 wissel: 1. Verenigde Staten, 2. Australië, 3. Japan

Open water

Mannen: 1. Mellouli (Tun), 2. Lurz (Dui), 3. Weinberger (Can)

Vrouwen: 1. Risztov (Hon), 2. Anderson (VSt), 3. Grimaldi (Ita)

Synchroon

Duet: 1. Isjtsjenko/Romasjina (Rus), 2. Carbonell Ballestero/Fuentes Fache (Spa), 3. Huang Xuechen/Liu Ou (Chn)

Team: 1. Rusland, 2. China, 3. Spanje

Meer over