Agenda

Amsterdam, Aschenbach & Hofland Galleries (Bilderdijkstraat 165c): schilderijen van Koen Delaere. Van 2 december t/m 20 januari; wo t/m za en eerste zo v/d maand 12-17u....

beeldende kunst
Amsterdam, De Brakke Grond (Nes 45): GNI-RI, multimediale installatie van Nick Ervinck. Van 30 november t/m 14 januari; ma 10-18u di t/m za 10-20.30u zo 13-17u. Tel. 020-6229014 (www.brakkegrond.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Galerie Diana Stigter (Elandsstraat 90): I missed the part where that’s my problem, werk van Matias Fladbakken. Van 2 december t/m 6 januari; wo t/m za 12-18u eerste zo v/d maand 14-17u. Tel. 020-6242361 (www.dianastigter.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): Just in time, presenteert de voorstellen voor de jaarlijkse Gemeentelijke Kunstaankopen met beeldende kunst van LAT, Maria Barnas, Lonnie van Brummelen/Siebren de Haan, Mariana Castillo Deball, Germaine Kruip, Lucy Stein, Radio Rietveld e.a. Van 1 december t/m 11 maart; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Torch Gallery (Lauriergracht 94): The apotheosis of pleasure, schilderijen van Terry Rodgers. Van 2 december t/m 13 januari; do t/m za 14-18u. Tel. 020-6260284 (www.torchgallery.com).

beeldende kunst
Den Bosch, Artis (Boschveldweg 471): Resonances, werk van Pavel Braila, Mariana Castillo Deball, Paul Hendrikse, Achim Lengerer e.a. Van 3 december t/m 28 januari; do t/m zo 18-20u. Tel. 073-6135052 (www.artisdenbosch.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Galerie Maurits van de Laar (Herderstraat 6): 2nd shift, tekeningen, foto’s en schilderijen van Robbie Cornelissen, Erik Odijk, Paul van der Eerden, Ed Pien, Urs Pfannenmüller e.a. Van 1 t/m 24 december; wo t/m za 12-18u en laatste zo v/d maand 13-17u. Tel. 070-3640151.

beeldende kunst
Den Haag, Pulchri Studio (Lange Voorhout 15): afdrukken van kleurenfilms en dia’s van 1970-2006 van Jurjen de Haan, schilderijen en tekeningen van Wil Korrelboom. Van 2 december t/m 4 januari; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3461735 (www.pulchri.nl).

beeldende kunst
Eindhoven, Van Abbemuseum (Bilderdijklaan 10): boekwerken van Machteld Teekens met teksten, gezangen, gedichten en projecten. Van 5 december t/m 26 januari; di t/m zo 11-17u do tot 21u. Tel. 040-2381000 (www.vanabbemuseum.nl).

beeldende kunst
Haarlem, De Hallen (Grote Markt 16): tekeningen en aquarellen van Kalervo Palsa en films van Anu Pennanen uit Finland. Van 2 december t/m 11 februari; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775 (www.dehallen.com).

beeldende kunst
Helmond, De Nederlandsche Cacaofabriek (Engelseweg 1b): sculpturen en collages van Carla Vermeltfoort. Van 3 t/m 31 december; wo t/m zo 13-17u. Tel. 0492-599055 (www.cacaofabriek.com).

beeldende kunst
Rotterdam, Showroom Mama (Witte de Withstraat 31): Positioning system, multimedia, video, installaties van Willem Besselink, Pierre Derks, Heidi Linck, Mounira Al Solh e.a. Van 1 december t/m 14 januari; wo t/m zo 13-18u. Tel. 010-4330695 (www.showroommama.nl).

beeldende kunst
Utrecht, Het Gebouw (Hogeweide 3b): Spooky, de duistere kant van licht in tekeningen, films, sculpturen en lichtinstallaties van Hans op de Beeck, Erik Kessels, Viviane Sassen, Rob Scholte, Sylvie Zijlmans e.a. Van 2 december t/m 28 januari; wo t/m zo 11-17u. Tel. 030-2867100 (www.beyondutrecht.nl).

beeldende kunst
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

beeldende kunst
Almere, Museum De Paviljoens (Odeonstraat 3): Vertaalde werken, overzicht van de installaties, foto’s en videowerken van Barbara Visser uit de periode 1990-2006, t/m 15 april; wo za zo 12-17u do vr 12-21u. Tel. 036-5450400 (www.depaviljoens.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): keuze uit de collectie door kunstenaar Tino Sehgal, met werk van Rodin, Vitullo, Jeff Koons, Andy Warhol naast werk van hemzelf, t/m 10 december; The Vincent, werk van de genomineerden voor deze prijs: Urs Fischer, Andrei Monastyrski, Dan Perjovschi, Wilhelm Sasnal en Cerith Wyn Evans, t/m 14 januari; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Van Gogh Museum (Paulus Potterstraat 7): Vincent van Gogh en het Expressionisme, met werk van Egon Schiele, Oskar Kokoschka, Gustav Klimt, Emil Nolda, Wassily Kandinsky en Van Gogh, t/m 4 maart. Geopend dagelijks 10-18u vr 10-22u. Tel. 020-5705252 (www.vangoghmuseum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Rijksmuseum (Stadhouderskade 42): De verteller, alle tekeningen van Rembrandt (tweede deel), t/m 31 december. Dagelijks 9-18u. Tel. 020-6747000 (www.rijksmuseum.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Hermitage Amsterdam (Nieuwe Herengracht 14): Verzamelaars in Sint-Petersburg, vier schilderijenverzamelaars uit de adelijke Russische families uit de 18de- en 19de eeuw, t/m 11 maart. Geopend: dagelijks 10-17u. Tel. 020-5308751 (www.hermitage.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Museum het Rembrandthuis (Jodenbreestraat 4): Rembrandt en Uylenburgh, handel in meesterwerken, een tiental Rembrandts en vele andere topstukken, t/m 10 december; dagelijks 10-17u vr tot 21u. Tel. 020-5200400 (www.rembrandthuis.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Museum Van Loon (Keizersgracht 672): Le Nouveau Siecle, werk van jonge hedendaagse kunstenaars onder wie Michael Raedeker, Germaine Kruip, Rezi van Lankveld, Chris Evans, Daniel Roth, t/m 15 januari; wo t/m ma 11-17u. Tel. 020-6245255 (www.museumvanloon.nl).

beeldende kunst
Amsterdam, Galerie Ron Mandos (Prinsengracht 282): Roam, sculpturen en potloodportretten van Silvia B. en video-installatie en fotowerk van Arthur Kleinjan, t/m 23 december; wo t/m za 12.30-17.30u. Tel. 020-3207036 (www.ronmandos.nl).

beeldende kunst
Apeldoorn, Paleis Het Loo: Lodewijk Napoleon, portretten, meubelstukken, decoraties en kostbaarheden geven een beeld van de Franse allure aan het hof van Lodewijk Napoleon (1778-1846), t/m 21 januari; di t/m zo 10-17u. Tel. 055-5772400 (www.paleishetloo.nl).

beeldende kunst
Arnhem, Museum voor Moderne Kunst (Utrechtseweg 87): De droom van het levende beeld, sculptuur, schilderijen, tekeningen en grafiek van John Rädecker (1885-1956), t/m 28 januari; Barendsoog, installatie met tekeningen, schilderijen en videoloops van Barend van Hoek, t/m 7 januari; di t/m vr 10-17u; za zo 11-17u. Tel. 026-3512341 (www.mmkarnhem.nl).

beeldende kunst
Den Bosch, Stedelijk Museum (Magistratenlaan 100): Spring therapy, ontwerp en installatie in de vorm van een parklandschap van Matali Crasset, t/m 25 februari; Post Horizon, installaties, video- en tekenwerken van kunstenaarsduo Persijn Broersen en Margit Lukács, t/m 7 januari; keramiek van Picasso, t/m 7 januari; di do 13-21u wo vr t/m zo 13-17u. Tel. 073-6273680 (www.sm-s.nl).

beeldende kunst
Den Bosch, Noordbrabants Museum (Verwersstraat 41): Kunst rond 1900, gemeenschapskunst van kunstenaars, architecten en ontwerpers onder wie Derkinderen, Roland Holst, Eisenloeffel, Dijsselhof e.a., t/m 7 januari; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 073-6877877 (www.noordbrabantsmuseum.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Gemeentemuseum (Stadhouderslaan 41): grafisch werk van Jan van der Zee (1898-1988), t/m 28 januari; Too-rop en Klimt, de invloed van Toorop (1558-1928) op Klimt (1862-1918), t/m 7 januari; grafiek, tekeningen, schilderijen en niet eerder geëxposeerde foto’s van Co Westerik, t/m 10 december; Room with a view, hoogtepunten uit De Bouwfonds Kunstcollectie met werk van René Daniëls, Joris Geurts, Carel Visser en Ricarco Brey, t/m 4 februari; di t/m zo 11-17u. Tel. 070-3381111 (www.gemeentemuseum.nl).

beeldende kunst
Den Haag, GEM (Stadhouderslaan 43): Nederland Duitsland, Nederlandse en Duitse schilderkunst van Aaron van Erp, Matthias Weischer, Tjebbe Beekman, David Schnell, Rezi van Lankveld en Martin Eder, t/m 21 januari; di t/m zo 12-18u. Tel. 070-3381133 (www.gem-online.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Mauritshuis (Korte Vijverberg 8): Rubens & Brueghel samen, 17de-eeuwse schilderijen van kunstenaarsvrienden Rubens en Brueghel samen, t/m 28 januari; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 070-3023435 (www.mauritshuis.nl).

beeldende kunst
Den Haag, Galerie Lewis Guy (Javastraat 96): schilderijen van Stephan Mangan, t/m 10 december; vr t/m zo 13-17.30u. Tel. 070-4279403 (www.lewisguy.nl).

beeldende kunst
Delft, Het Prinsenhof (Sint Agathaplein 1): De verleiding van Flora, bloem- en fruitstillevens, landschappen en portretten van Jan Van Huysem (1682-1749), t/m 7 januari; di t/m za 10-17u zo 13-17u. Tel. 015-2602358 (www.prinsenhof-delft.nl).

beeldende kunst
Eindhoven, Van Abbemuseum (Bilderdijklaan 10): schilderijen, tekeningen en handgeschreven instructies van Lee Lozano, t/m 7 januari; affiches en pamfletten van Lawrence Weiner, t/m 7 januari; De zeurclub, muurschilderingen van Lily van der Stokker, t/m 1 april; di t/m zo 11-17u do tot 21u. Tel. 040-2381000 (www.vanabbemuseum.nl).

beeldende kunst
Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): Cha Cha. Fenomeen Herman Brood, reconstructie van het atelier van Herman Brood, naast enkele schilderijen en tekeningen, t/m 28 januari; tekeningen en grafiek van De Ploeg, Heckel, Mueller, Barlach e.a. uit de verzameling van Wim Koops, t/m 7 januari. Geopend di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

beeldende kunst
Haarlem, Artsite (Groot Heiligland 8): schilderijen van Gerard Boersma, t/m 29 december; wo t/m vr 12-18u za en eerste zo v/d maand 12-17u. Tel. 023-5313216 (www.galerieartsite.nl).

beeldende kunst
Haarlem, Teylers Museum (Spaarne 16): De helden van het circus, schilderijen, tekeningen en prenten van o.a. De Toulouse-Lautrec, Picasso, Israels, Maks, Chagall over het circus in de 19de eeuw, t/m 14 januari. Geopend: di t/m za 10-17u zo 12-17u. Tel. 023-5319010 (www.teylersmuseum.nl).

beeldende kunst
Laren, Singer Museum (Oude Drift 1): Loving Art, werken uit de William & Anna Singer Collectie van Rodin, Millet, Robert Miller, Walter Griffin e.a., t/m 7 januari; Modernisme, werken van Jacoba van Heemskerck, Permeke, Toorop, Mondriaan e.a., t/m 7 maart 2007; di t/m zo 11-17u. Tel. 035-5393939 (www.singerlaren.nl).

beeldende kunst
Leiden, De Lakenhal (Oude Singel 28): landschappen van Rembrandt, t/m 7 januari; di t/m zo 10-17u. Tel. 071-5165360 (www.lakenhal.nl).

beeldende kunst
Maastricht, Bonnefantenmuseum (Avenue Céramique 250): aquarellen, word-vitrines en fotowerken van Bethan Huws, t/m 14 januari; schilderijen en werken op papier van René Daniëls, t/m 31 december; di t/m zo 11-17u. Tel. 043-3290190 (www.bonnefanten.nl).

beeldende kunst
Nijmegen, Het Valkhof (Kelfkensbos 59): Isaac Israels in het ziekenhuis, tekeningen en aquarellen die Israels tijdens een ziekenhuisverblijf maakte, t/m 28 januari. Geopend: di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 024-3608805 (www.museumhetvalkhof.nl).

beeldende kunst
Otterlo, Kröller-Müller Museum (Houtkampweg 6): De kunstpaus, H.P. Bremmer, toont met schilderijen en tekeningen de invloed van de Haagse kunstkenner Bremmer (1871-1956) in de Nederlandse kunstwereld, t/m 28 januari; di t/m zo 10-17u. Tel. 0318-591241 (www.kmm.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): video-installaties, schilderijen en tekeningen van Erik van Lieshout, t/m 4 februari; stillevens van 17de-eeuwse meester Willem Kalf (1619-1693), t/m 18 februari; Rembrandts passie, het Nieuwe Testament in de 16de- en 17de-eeuwse Nederlandse prentkunst (prentenboeken, bijbels, bid- en volksprenten). Met werk van Rembrandt, Maarten de Vos, Hendrick Goltzius e.a., t/m 15 januari; monumentale wandschildering van Jan van der Ploeg, t/m 1 januari 2007; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): KK Outlet, toont tien jaar werk van reclamebureau KesselsKramer, t/m 14 januari; Lust, erotische tekeningen van cartoonist Peter van Straaten, t/m 21 januari; overzicht van het werk van beeldhouwer Henry Moore (1898-1986), t/m 28 januari; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

beeldende kunst
Rotterdam, Galerie Ron Mandos (Rodenrijselaan 24): houtskooltekeningen van Renie Spoelstra, t/m 16 december; do t/m za 12.30-17.30u. Tel. 010-4677590 (www.ronmandos.nl).

beeldende kunst
Sittard, Museum Het Domein (Kapittelstraat 6): Defaultproperties, game art installatie van Brody Condon, t/m 10 december; Thomas Campbell werkt in een openbaar atelier, naast getoond werk van Campbell, Evan Hecox, Alex Kopps, Geoff McFetridge en Simnoe Shubuck, t/m 10 december; di t/m zo 11-17u. Tel. 046-4513460 (www.hetdomein.nl).

beeldende kunst
Spanbroek, Scheringa Museum (Spanbroekerweg 162): Dick Pieters in detail, schilderijen van Pieters van 1970 tot heden, t/m 28 januari; dagelijks 10-17u. Tel. 0226-351111 (www.scheringamuseum.nl).

beeldende kunst
Tilburg, De Pont (Wilhelminapark 1): toonaangevende werken van Willem de Kooning (1904-1997) naast prentenboeken uit de collectie van Rudi Oxenaar, t/m 28 januari; verder dertig jaar tekeningen van Jan Andriesse, t/m 7 januari 2007; di t/m zo 11-17u. Tel. 013-5438300 (www.depont.nl).

beeldende kunst
Utrecht, Centraal Museum (Nicolaaskerkhof 10): Franse passie, 19de-eeuwse Franse schilderkunst en fotografie uit Nederlandse collecties met werken van Courbet, Daubigny, Monet e.a., t/m 11 maart; Werkplaats Jan van Scorel, schilderijen uit de collectie Oude Schilderkunst, t/m 14 januari; di t/m zo 12-17u vr 12-21u. Tel. 030-2362362 (www.centraalmuseum.nl).

beeldende kunst
Venray, Odapark (Merseloseweg 117): Euforia in de gloria, monumentale presentatie van het werk van Erik Habets, t/m 3 december; di t/m zo 11-17u. Tel. 0478-513690 (www.odapark.nl).

beeldende kunst
Zutphen, Museum Henriette Polak (Zaadmarkt 88): De kleur van realiteit, overzicht van het werk van Riek Milikowski-de Raat, t/m 3 december; di t/m vr 11-17u za zo 13.30-17u. Tel. 0575-516878.

vormgeving
Amsterdam, Museum Willet-Holthuysen (Herengracht 605): Grootzilver, Amsterdams zilverwerk uit de winkels van Benniwitz en Bonebakker uit de periode 1800-1850. Van 1 december t/m 9 april; ma t/m vr 10-17u za zo 11-17u. Tel. 020-5231822 (www.willetholthuysen.nl).

vormgeving
Delft, galerie Terra Keramiek (Nieuwstraat 7): hedendaags keramiek van Gilles Suffren. Van 2 december t/m 6 januari; voort Kerstknollen, porseleinen kerstballen van Maaike Roozenburg, t/m 31 december; di t/m vr 11-18u vr 19-21u za 11-17u. Tel. 015-2147072 (www.terra-delft.nl).

vormgeving
Rotterdam, Brutto Gusto (W. Boothlaan 15a): Afterparty, met werk van Bas Meerman, Lidy Jacobs, Bernard Heesen, Anish Kapoor e.a. Van 3 t/m 30 december; di t/m za 10-18u eerste zo v/d maand 13-17u. Tel. 010-4365935 (www.bruttogusto.com).

vormgeving
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

vormgeving
Amersfoort, De Zonnehof (Zonnehof 8): LoloFerrari, sieraden van Dinie Besems, naast werk van Ellen Faber, Yves Igielski, Suus Kooijman, Frans Ottink e.a., t/m 28 januari; di t/m vr 11-17u za zo 12-17u. Tel. 033-4633034 (www.dezonnehof.nl).

vormgeving
Apeldoorn, CODA (Vosselmanstraat 299): Change, sieraden van Ruudt Peters, t/m 3 december. Geopend: di wo vr 10-17.30u do 10-20.30u za 10-17 zo 13-17u. Tel. 055-5268400 (www.coda-apeldoorn.nl).

vormgeving
Den Haag, Koninklijke Bibliotheek (Prins Willem-Alexanderhof 5): Magazine!, toont met covers, foto’s en reportages de diversiteit en ontwikkeling van Nederlandse tijdschriften, t/m 4 maart; di t/m zo 10- 17u. (di tot 20u). Tel. 070-3140310 (www.kb.nl/magazine).

vormgeving
Maastricht, Centre Cèramique (Avenue Cèramique 50): Art Deco uit Maastricht, serviezen en aardewerk van Sphinx uit de jaren '20, t/m 28 januari; wo vr 10.30-17u di do 10.30-20.30u za 10-15u zo 13-17u. Tel. 043-3505626 (www.centreceramique.nl).

vormgeving
Roermond, Stedelijk Museum (Andersonweg 4): Quilt Art 20, hedendaagse textielkunst van van deze quiltkunstenaarsgroep, t/m 7 januari; di t/m vr 11-17u za zo 14-17u. Tel. 0475-333496 (www.museum.roermond.nl).

vormgeving
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): Het papier van Sinterklaas, collectie inpakpapier vanaf 1920 tot heden, t/m 10 december; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

vormgeving
Tilburg, Nederlands Textielmuseum (Goirkestraat 96): European Art Quilts IV, hedendaagse Europese kunstquilts, t/m 28 januari; High tech low tech, tien jaar innovatie en traditie in design met nadruk op textieltechnieken, t/m 14 januari; di t/m vr 10-17u za zo 12-17u. Tel. 013-5494564 (www.textielmuseum.nl).

fotografie
Amsterdam, Huis Marseille (Keizersgracht 401): Domestic Landscapes, tijdloze fotoportretten van interieurs met een karakteristieke lichtinval uit het project van Bert Teunissen. Van 2 december t/m 4 maart; di t/m zo 11-18u. Tel. 020-5318989 (www.huismarseille.nl).

fotografie
Amsterdam, Melkweg Galerie (Marnixstraat 409): Verborgen Verhalen, documentairefotografie i.h.k.v IDFA van Kors van Bennekom, Wilma van de Hel, Wil van Iersel, Leo van der Kleij e.a. Van 30 november t/m 17 december; wo t/m zo 13-20u. Tel. 020-5318181 (www.melkweg.nl).

fotografie
Haarlem, De Hallen (Grote Markt 16): Give me your image, fotoproject van Bertien van Manen; Finlandia, foto’s van de Finse fotografen Joakim Eskildsen, Jouko Lehtola, Ari Saarto en Pekka Turunen. Van 2 december t/m 11 februari; di t/m za 11-17u zo 12-17u. Tel. 023-5115775 (www.dehallen.com).

fotografie
Rotterdam, galerie V!P’s (Van Vollenhovenstraat 15): Can you see me, Jimi Hendrix in 100 foto’s van Bruce Fleming, Magnus, Gered Mankowitz, Jim Marshall, Baron Wolman e.a. Van 1 t/m 31 december; di t/m zo 12-18u. 010-2251120 (www.vipsart.nl)

fotografie
Zaandam, Kunstcentrum Zaanstad (Rustenburg 105): 24, Zaanstad in zwartwit foto’s van Erik Christenhusz. Van 1 december t/m 12 januari; di t/m vr 12.30-16.30u za 10-17u. Tel. 075-6160599 (www.kunstcentrum.nl).

fotografie
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

fotografie
Amsterdam, Foam, Fotografiemuseum (Keizersgracht 609): Risk, selectie uit de Joop Swart Masterclass, t/m 7 januari; Les quartiers Nord de Marseille, fotoserie van Alex Kals, t/m 13 december; Coming Soon & Minutes to Midnight, toont met het werk van Trent Park de overgang van zwartwit- naar kleurenfotografie, t/m 10 december; The Kate Show, Kate Moss in het werk van Terry Richardson en Mario Sorrenti Andro Wekua, Adam McEwen en Richard Prince, t/m 14 december; dagelijks 10-17u do vr tot 21u. Tel. 020-5516546 (www.foam.nl).

fotografie
Amsterdam, Stedelijk Museum CS (Oosterdokskade): Facts, Fictions and Stories, projecten Chicago en Mr. Mkhize’s Portrait van fotografenduo Adam Broomberg en Oliver Chanarin, t/m 25 februari; dagelijks 10-18u. Tel. 020-5732737 (www.stedelijk.nl).

fotografie
Amsterdam, Galerie Van Zoetendaal (Keizersgracht 488): Give me your image, project van Bertien van Manen, t/m 1 januari; wo t/m za 13-18u. Tel. 020-6249802 (www.vanzoetendaal.nl).

fotografie
Apeldoorn, Paleis Het Loo: Een Koninklijk Fotoalbum, fotoreportage over koningshuis in de twintigste eeuw, t/m 7 januari 2007; di t/m zo 10-17u. Tel. 055-5772400 (www.paleishetloo.nl).

fotografie
Groningen, Fotogalerie Lichtzone (Oude Kijk in ‘t Jatstraat 36): Nederlandschappen, landschappen van Inge Dijkinga, t/m 31 december; wo t/m vr 12-18 za zo 12-17u. Tel. 050-5890207 (www.lichtzone.nl).

fotografie
Groningen, Noorderlicht Fotogalerie (Akerkhof 12): Omstreken, een kwart eeuw werk van Harry Cock, t/m 21 januari; di t/m zo 11-18u. Tel. 050-3182227 (www.noorderlicht.com).

fotografie
Rotterdam, Kunsthal (Museumpark): Koningen van Congo, Zilveren Camera-winnaar Sven Torfinn met portretten van de nieuwe volksvertegenwoordigers in Congo, t/m 28 januari; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4400301 (www.kunsthal.nl).

fotografie
Rotterdam, Nederlands Architectuurinstituut (Museumpark 25): Spectacular city, stedelijke landschappen, iconische gebouwen en desolate interieurs in foto’s van Olivo Barbieri, Thomas Demand, Todd Hido e.a., t/m 7 januari; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4401200 (www.nai.nl).

architectuur
LOPENDE TENTOONSTELLINGEN

architectuur
Amsterdam, Zuiderkerk (Zuiderkerkhof 72): modellen, maquettes en panelen tonen het afstudeerwerk van de studenten van de Academie van Bouwkunst, t/m 2 december; ma t/m vr 9-16u za 12-16u. Tel. 020-5527987 (www.zuiderkerk.amsterdam.nl).

architectuur
Maastricht, Nederlands Architectuurinstituut (Avenue Ceramique 226): New Faces in European Architecture, ontwerpen van de avant-garde van (jonge) Europese architecten onder wie David Adjaye, Jurgen Mayer H., PLOT = BIG + JDS, SeArch’, t/m 14 januari 2007; di t/m zo 11-17u. Tel. 043-3503020 (www.naimaastricht.nl).

architectuur
Rotterdam, Nederlands Architectuurinstituut (Museumpark 25): Stad noch land, kaarten, tekeningen en foto’s tonen de ontwikkeling van het gebied tussen de stad en agrarisch gebied in Heerlen, Dorst en de Haarlemmermeer, t/m 25 februari; di t/m za 10-17u zo 11-17u. Tel. 010-4401200 (www.nai.nl).

architectuur
Utrecht, Casco (Oudegracht 366): Camp for oppositional architecture, over verzet binnen de architectuur tegen een gecontroleerd gebouwde omgeving door het tijdschrift An Archtektur, t/m 10 december; di t/m vr 10-18u. Tel. 030-2319995 (www.cascoprojects.org).

lezingen
Amsterdam, De Rode Hoed: maandag spreekt Han Onrust (tv-maker) over het werk en leven van architect Hendrik Wijdeveld (1885-1987). Architectuurhistoricus Gerrit Oorthuys laat enkele van Wijdevelds plannen en tijdschriften zien.

lezingen
Den Haag, Kunstkring: vrijdag lezing over de violist Willem Noske (1918-1995) door Hans Roskam, biograaf.

letteren
Amsterdam, De Balie: woensdag poëziecafé met Tonnus Oosterhoff.

laatste kans
Groningen, Groninger Museum (Museumeiland): werk van Miguel Rio Branco, t/m 3 december. Geopend di t/m zo 10-17u. Tel. 0900-8212132 (www.groningermuseum.nl).

laatste kans
Middelburg, De Vleeshal (Markt 1): lichtinstallatie van Germaine Kruip, schilderijen van Julia Münstermann e.a., t/m 3 december; di t/m zo 13-17u. Tel. 0118-675423 (www.vleeshal.nl).

laatste kans
Rotterdam, Boijmans Van Beuningen (Museumpark 18-20): werk van René Magritte, t/m 3 december; di t/m zo 11-17u. Tel. 010-4419400 (www.boijmans.nl).

laatste kans
Rotterdam, Chabot Museum (Museumpark 1): grafisch werk van James Ensor, t/m 3 december; di t/m vr 11-16.30u za 11-17u zo 12-17u. Tel. 010-4363713 (www.chabotmuseum.nl).

Meer over