agenda muziek

Amstelveen, P60: vrijdag Extince...

pop
Amsterdam, Melkweg: vanavond Rose Hill Drive; zaterdag Jawat!, Turk; maandag Scars On Broadway.

pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond Hotel; vrijdag Blend special met o.a. The Subs, Jahcoozi en De Jeugd Van Tegenwoordig; zaterdag Maria Taylor; dinsdag Colbie Caillat (grote zaal), Nina Kinert (kleine zaal); woensdag Flobots.

pop
Den Bosch, W2: vrijdag en zaterdag B-There Festival met o.a. Hit Me Tv, The Kevin Costners, Shane Shu en Destine; woensdag The Toasters, 3 Minute Warning.

pop
Den Haag, Bazart: vrijdag New Generation Big Band met Senna; zaterdag Red Shift.

pop
Den Haag, Paard van Troje: zaterdag Legendary Pink Dots.

pop
Dordrecht, Bibelot: vrijdag Tygers Of Pan Tang.

pop
Eindhoven, Effenaar: zondag Melvins.

pop
Groningen, Vera: vanavond The Krontjong Devils; The Royla Pendeltons; vrijdag Jawat!; zondag The Freeks.

pop
Haarlem, Patronaat: vrijdag Billy Joe Shaver; zaterdag De Stad Als Podium met o.a. Voicst, Brainpower en zZz.

pop
Nijmegen, Merleyn: zaterdag LPG, Sodapop.

pop
Rotterdam, Ahoy: zondag en maandag Stevie Wonder.

pop
Rotterdam, Watt: vrijdag Zuco 103, Ellen Alien & Modeselektor.

pop
Rotterdam, Baroeg: zondag Unholy Grave, Agathocles; Krush.

pop
Schijndel, De Molenheide: zaterdag Normaal, BZB, WC Experience en Mooi Wark.

pop
Tilburg, 013: vanavond Dearhunter, Blackberry Blossom; vrijdag Tien Jaar Roadburn.com met Electric Wizard en The Freeks (kleine zaal), Luc de Vos (Dommelsch Zaal); zondag Metal Matinee met Sauron en Darkened Nocturn Slaughtercult (16u)

pop
Zaandam, De Kade: zaterdag Beef; zondag Beuken Op Zondag 2 met o.a. Vomitory, Brutus, Toxocara en Obscura.

dance
Amsterdam, Melkweg: vrijdag (23-5u) ‘Rauw’ met dj’s Princess Superstar, Huoratron (live), Disc Twins, Ezra Bang e.a.

dance
Amsterdam, Paradiso: vanavond (23u) Kelley Polar; zaterdag (22-5u) ‘De foute nacht van Max Havelaar’ met dj’s The Walk & Rogerseventytwo, Phil Horneman e.a.

dance
Den Haag, Haagse Hogeschool: zaterdag (14-23u) ‘The City Is Yours’ met dj’s Hreno, Secret Cinema, Rauwkost, Boris Werner e.a.

dance
Den Haag, ‘t Paard: zaterdag (23-5u) ‘The City Is Yours: Bazaar Bizarre Afterparty’ met dj’s Mal Borrowland & Frei Bauwerker e.a.

dance
Haarlem, Patronaat: vrijdag (23-4u) ‘Spektrum Xl’ met dj’s LTJ Bukem, Lenzman e.a.

dance
Nijmegen, Doornroosje: zaterdag (23-6u) ‘Planet Rose Special’ met dj’s Aril Brikha (live), Len Faki, Pure, Aron Friedman e.a.

dance
Utrecht, Tivoli (Oudegracht): zaterdag (23-5u) ‘Rauw’ met dj’s Huoratron (live) en dj’s Princess Superstar en Joost Van Bellen.

dance
Utrecht, Poema: zaterdag (23-7u) ‘Mag-netronik’ met dj’s Akufen, Frodo e.a.

dance
Rotterdam, Waterfront: zaterdag (24-5u) ‘Strictly Techno’ met dj’s Glenn Wilson e.a.

dance
Rotterdam, Watt: vrijdag (23-4u) ‘Jetlag Tour 2008’ met dj’s Ellen Allien, Modeselektor (live) en Joachim; zaterdag (23-5u) ‘House: A celebration of 20 years of house music’ met dj’s Marshall Jefferson e.a.

wereldmuziek
Amsterdam, Bimhuis: zaterdag Lazzo Matumbi.

wereldmuziek
IJmuiden, Plantsoen Oranjestraat: zondag Palio-Paréa, dinsdag Quatro Ventos.

wereldmuziek
Utrecht, Rasa: zondagmiddag open huis met o.a. Flamix, Mandinkabi en Stricat.

jazz
Amersfoort, Borra: zondag Gijs Batelaan Quartet.

jazz
Amersfoort, Observant: maandag Storm, Bouwens, Beets.

jazz
Amsterdam, Badcuyp: vanavond Ed Verhoeff Quartet.

jazz
Amsterdam, Bimhuis: vanavond Willem Breuker Kollektief; vrijdag Cristina Zavalloni; zondag Paul Termos Tribute; maandag Esperanza Spalding; woensdag Mark Turner, Jeff Ballard, Larry Grenadier.

jazz
Amsterdam, Zaal 100: dinsdag Dijkstra, De Joode, Pallesen, Fuhler, Purves; woensdag Tone Dialing, Yedo Gibson & Oscar Jan Hoogland, Knalpot.

jazz
Arnhem, Musis Sacrum: dinsdag Laetitia van Krieken Big Bang.

jazz
Den Haag, Spuiplein & Centrum: t/m zondag Pure Jazz Festival met o.a. Jeremy Pelt, Eric Vloeimans, José James, Kindred Spirits & Pete Philly. www.purejazz.nl

jazz
Enschede, De Tor: vrijdag Jasper van ’t Hof.

jazz
Soest, Artishock: zaterdag Esquire meets Captain Hook.

jazz
Leiden, De Burcht: Carte Blanche voor Esmée Olthuis met vrijdag The Mystery of Guests; zaterdag Tetzepi; zondagmiddag kindervoorstelling Miles en Tram 7.

jazz
Tilburg, Paradox: vrijdag Lavalu, Mete Erker’s Rollins Trio; vanaf maandag Sun Ra Arkestra.

opera
La Princesse Jaune van Saint-Saëns door het Kameroperahuis, geënsceneerd door Jim Lucassen. Vanavond en vrijdag in Theater Odeon, Zwolle.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): zaterdagmiddag Radio Filharmonisch Orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Ed Spanjaard met Bach, Stravinsky en Koechlin; zondag om 11 en 12u Radio Kamer Filharmonie o.l.v. Frans Brüggen m.m.v. solisten met Fodor, Haydn en Mozart; zondag om 14.15u Residentie Orkest en Rundfunkchor Berlin o.l.v. Neeme Järvi en solisten met Beethovens Missa solemnis in D; zondagavond Philharmonia of the Nationals o.lv. Shinik Hahm m.m.v. Sami Merdinian met Bruch en Rachmaninov; maandag Amsterdam Symphony Orchestra o.l.v. Peter Sánta m.m.v. violiste Lisa Jacobs met Mendelssohn, Brahms (Vioolconcert in D), Beethoven; dinsdag Schönberg Ensemble en Nederlands Kamerkoor o.l.v. Reinbert de Leeuw met Birtwistle en Raskatov; woensdag Concertgebouworkest o.l.v. Mariss Jansons m.m.v. Krystian Zimerman met Lutoslawski (Pianoconcert) en Bruckner.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vrijdag de jaarlijkse Piano-avond met de pianisten Jan van Duijvendijk, Pieter Bas Huygen, Emile Lens, Louise van de Sande Bakhuyzen en Roderic van Voorst tot Voorst; zondag de violisten Leonidas Kavakos, Hanna Weinmeister en Hariolf Schlichtig, cellist Patrick Demenga en klarinettist Sharon Kam met Bartók, Kodály en Brahms; dinsdag leden van het Concertgebouworkest en clavecinist Richard Egarr met Bach, Quantz, Benda; woensdag Allegra Kwartet, Ragazze Kwartet en Tiberius Kwartet met Dvorák en Bartók.

klassiek
Breda, Chassé Theater: vrijdag Het Brabants Orkest o.l.v. Eri Klas m.m.v. pianist Peter Donohoe met Eller, Tsjaikovski (Pianoconcert nr 2) en Brahms.

klassiek
Den Haag, Philipszaal: vrijdag en zaterdag het Residentie Orkest - zie Amsterdam, Grote Zaal (zondag); dinsdag het jaarlijkse Prinsjesdagconcert door het Residentie Orkest o.l.v. Neeme Järvi m.m.v. pianiste Hélène Grimaud met o.a. Rachmaninov, Tsjaikovski.

klassiek
Den Haag, Paleiskerk, Diligentia, Glazen Zaal: van 12 t/m 20 september Kamermuziekfestival Haaglanden.

klassiek
Drachten, De Lawei: vanavond Noord Nederlands Orkest o.l.v. Dirk Brossé m.m.v. Joost Vergoossen (gitaar), en Bert Heerink, Erik Mesie, Chris Zegers (zang) met Symphonic Echoes of Pink Floyd.

klassiek
Eindhoven, Muziekcentrum: zaterdag Het Brabants Orkest - zie Breda; zondag om 15.30u Atrium String Quartet met Mendelssohn, Schubert.

klassiek
Groningen, Pelsterkerk: zondag om 16u countertenor Maarten Engeltjes en luitist Israel Golani met Dowland, Purcell.

klassiek
Leeuwarden, De Harmonie: 16 september Noord Nederlands Orkest - zie Drachten.

klassiek
Rotterdam, De Doelen: vrijdag o.a. Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Valery Gergjev met Hindemith en Bruckner; zaterdag Rotterdams Philharmonisch o.l.v. Gergjev m.m.v. harpiste Charlotte Sprenkels met Debussy en Stravinsky’s Le Sacre du Printemps; maandag Anima Eterna plus koor o.l.v. Jos Van Immerseel m.m.v. solisten met Mozart en Haydns Missa Cellensis.

klassiek
Utrecht, Theater Kikker, Rasa, SJU Jazzpodium: zaterdag het festival Rumor 54 met de violiste Barbara Lüneburg, het trio Peeesseye en de band ZunZunEgui (voodoorock).

klassiek
Veere, Grote Kerk: zondag 15.30u trio Les Voyageurs met Bartók, Milhaud, Keuris.

Meer over