Agenda muziek

Amstelveen, P60: vanavond Daniel Lohues & The Louisiana Blues Club; vrijdag Cuby and the Blizzards...

pop
Amsterdam, Bitterzoet: zondag Papoose.

pop
Amsterdam, Melkweg: vanavond 5 Days Off met o.a. Dizzee Rascal, Kode 9 & The Space Ape; vrijdag 5 Days Off met o.a. Matthew Dear’s Big Band; zaterdag 5 Days Off met o.a. Kubus & Bang Bang; zondag 5 Days Off met o.a. Miss Kittin; maandag Buffalo Tom; dinsdag Soulsavers (oude zaal), The Game (MAX); woensdag Bright Eyes.

pop
Amsterdam, Music Hall: zondag Two Sevens Splash; woensdag Joss Stone.

pop
Amsterdam, Paradiso: vrijdag 5 Days Off met o.a. Dan Le Sac vs Scroobius Pip en Bonde Do Role; zondag 5 Days Off met o.a. Trentemøller; dinsdag Nanci Griffith.

pop
Amsterdam, Cultuurpark Westergasfabriek: vrijdag Keane; zondag Björk.

pop
Apeldoorn, Gigant: vrijdag Dicemen, City Riot.

pop
Burgum, Festivalterrein Zomerweg: Waldrock met o.a. Testament, Within Temptation en W.A.S.P.

pop
Den Haag, Zuiderpark: woensdag Sean Lennon.

pop
Dordrecht, Bibelot: zaterdag Aux Raus, Malle Pietje and The Bimbos, Melomanics.

pop
Driebergen, Seminarieveld: zaterdag Dwergpop met o.a. Lefties Soul Connection, Green Lizard en Cooper.

pop
Eindhoven, Effenaar: vrijdag Cybergothic Syndrome met o.a. Zwart, [ALT-F4] en Audiofever; dinsdag Bright Eyes.

pop
Groningen, Kardingerplas: New Attraction met o.a. Opgezwolle, Ziggi en DiceCream.

pop
Groningen, Oosterpoort: vanavond Rufus Wainwright.

pop
Groningen, Vera: vanavond Holly Golightly & the Brokeoffs; zaterdag Clorox Girls, The Feelers; zondag Joan As Policewoman, Charles Frail.

pop
Nijmegen, Doornroosje: vanavond Frank Black.

pop
Rotterdam, Waterfront: zaterdag The Teenagers; maandag Nebula, Heavy Lord.

pop
Utrecht, Tivoli De Helling: vrijdag Jeru Da Damaja.

pop
Utrecht, Tivoli Oudegracht: vanavond Calexico; maandag Mudhoney; dinsdag Cake.

dance
Amsterdam, Amsterdam Arena: zaterdag Sensation White Edition met dj’s Isis, Darren Emerson, Roger Martinex, Fedde le Grand.

dance
Amsterdam, Club 11: vrijdag (22.30-4u) ‘Sonar Kollektiv’ Jazzanova en Roland Appel; zaterdag (22.30-4u) ‘Planet Delsin’ met dj’s Rolando a.k.a. The Aztec Mystic, Peel Seamus en Tim Nieburg.

dance
Amsterdam, Melkweg: ‘5daysoff’ met vanavond (20.30-5u) dj Shadow & Cut Chemist e.a.; vrijdag (19-5u) met dj’s Left & Right, Cobblestone Jazz, Onur Özer e.a.; zaterdag (20.30-5u) met dj’s Andy C, Dreazz, Kubus e.a.; zondag (20.30-5u) met dj’s Miss Kittin, Michael Mayer en Waren Fellow.

dance
Amsterdam, Paradiso: ‘5daysoff’ met vanavond (20-6u) dj’s Richie Hawtin, Heartthrob, Troy Pierce, Bart Skills e.a.; vrijdag (19-5u) Junior Boys, Soil & Pimp, Bonde do Role, The Whip, Dan le Sac vs Scroobius Pip e.a.; zaterdag (24-5.30) met dj’s Dr. Lektroluv, Goose e.a.; zondag (22-5) met dj’s Ame, Melon en Trentemøller.

dance
Eibergen, Openluchttheater: zaterdag (12-24u) ‘Have a Nice Day Festival’ met dj’s Mesjokke, Patrice Baumel vs. Nuno dos Santos, Darko Esser, Christoph Voorn e.a.

dance
Nijmegen, Doornroosje: zaterdag (23-6u) ‘Planet Rose’ met dj’s Michael Mayer, Alexander Koning, Michael von L. e.a.

dance
Rotterdam, Off Corso: zaterdag (22-6u) ‘Global Awareness’ met dj’s Monica Electronica, Warren Fellow, Joey Daniel, Seutek.

jazz
Amsterdam, Bimhuis: vanavond Trio Nuevo; vrijdag Stefano Bollani; zaterdag Vera Westera Trio; zondag Defunkt.

jazz
Amsterdam, Nemo: festival 'Jazz op het Dak' met vrijdag Manu Katché Neighbourhood, Bennink/Borstlap/Glerum, Stefano Bollani; zaterdag Eric Vloeimans Gatecrash, Vijay Iyer Quartet, Vera Westera Trio.

jazz
Zoetermeer, Boerderij: zaterdag Defunkt.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond het Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Beethoven en Mahler; vrijdag Bläserensemble Sabine Meyer met een Mozart-programma; zaterdag Het Brabants Orkest en Brabant Koor o.l.v. Marc Soustrot met Ein deutsches Requiem van Brahms (m.m.v. sopraan Olga Pasichnyk en basbariton David Wilson-Johnson); zondag het Orkest van het Oosten o.l.v. Vasily Petrenko m.m.v. celliste Quirine Viersen met Tsjaikovski, Lalo (Celloconcert in d) en Rimski-Korsakov; maandag mezzosopraan Magdalena Kozená, begeleid door pianist Yefim Bronfman met Schuman, Ravel, Rachmaninov en Bartók; dinsdag The Academy of Ancient Music o.l.v. Richard Egarr m.m.v. Emma Kirkby (sopraan) en Frank de Bruine (hobo) met Händel, Smith en Bach; woensdag Vlaams Radio Orkest o.l.v. Yoel Levi m.m.v. organist Leo van Doeselaar en pianist Frank Braley met Saint-Saëns en Franck.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): zaterdag Ensemble Schönbrunn met Boccherini, Mozart en Nisle; zaterdag Ensemble Schönbrunn met Boccherini, Mozart en Nisle; zondagmiddag de pianist Ivo Janssen met Bachs Das wohltemperierte Clavier; dinsdag en woensdag een Christianne Stotijn Minifestival waarin de alt-mezzo door diverse musici wordt begeleid in werken van Chausson, Wagner, Brahms, Kanter en Ringger.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (koorzaal): vrijdag om 19 en 21u Zapp String Quartet.

klassiek
Amsterdam, Nieuwe Kerk: zondag om 20u Yu Nagayama met Byrd, Gibbons, Buxtehude en Bach.

klassiek
Breda, Grote Kerk: vrijdag orgelconcert door Marcel Verheggen (opening van het Orgelfestival in het teken van Jean Langlais t.g.v. diens 100ste geboortejaar).

klassiek
Haarlem, Grote of St. Bavo Kerk: dinsdag orgelconcert door Andrew Dewar.

klassiek
Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur orgelconcert door Charles Harrison m.m.v. Lincoln Cathedral Choir (Dupré, Messiaen, Tallis).

klassiek
Nijmegen, Stevenskerk: dinsdag de Letse organist Liga Vilmane (Brahms, Reger).

klassiek
Heerenveen, Landgoed Oranjewoud: vrijdag t/m zondag het eerste Kamermuziekfestival Oranjewoud m.m.v. Ronald Brautigam, Jacob Slagter, Osiris Trio, Ellen Corver.

klassiek
Veere, Grote Kerk: zondag om 15.30u het Nederlands Jeugd Strijkorkest o.l.v. Bas Wiegers met Mozart, Nielsen, Copland en Ford.

Meer over