Agenda Muziek

Alkmaar, Canadaplein: zondag A Balladeer, Stevie Ann...

pop
Amsterdam, Bitterzoet: maandag Leftöver Crack, Brat Pack, Sunfiresouls.

pop
Amsterdam, Heineken Music Hall: zondag Norah Jones.

pop
Amsterdam Melkweg: zaterdag The Noisettes, Some Weird Sin (oude zaal), Saigon, Winne (MAX).

pop
Amsterdam, Paradiso: vanavond Sellabration 2007 met o.a. Nemesea, Cubworld en Second Person (gr.z), Big Pete’s Lost Souls (kl.z); zondag Arbouretum, Home Video; zaterdag Namasté-Welcome Home met o.a. Ozric Tentacles, Eat Static, Perfect Stranger en Polaris, King Khan And The Shrines; maandag Silverchair; woensdag T.O.K.

pop
Amsterdam, Winston Kingdom: vrijdag Suicidal Birds en Starring Lisa.

pop
Groningen, Vera: zaterdag, Victims Of Suicide; woensdag Dinosaur Jr.

pop
Rotterdam, Rotown: vanavond Matt & Kim.

pop
Vlaardingen, ‘t Hof/Oranjepark: vrijdag tot en met zondag Zomerterras, met o.a. Balkan Beat Box, Wouter Hamel en New Cool Collective.

dance
Amsterdam, 11: vrijdag (22.30-4u) ‘The Infamous Mudclub special’ met dj’s Ewan Pearson, Josz LeBon en Monica Electronica; zaterdag (22.30-4u) ‘Teleskope invites Drumpoet Community’ met dj’s Alex Dallas, Ron Shiller aka Soultourist e.a.

dance
Amsterdam, Powerzone: zaterdag (23-5u) ‘Superstars’ met dj’s Armand van Helden, Fedde Le Grand e.a.

dance
Best, Beachclub Sunrise: zaterdag (11-23u) ‘Lakedance’ met dj's Benny Rodrigues, Brian S, Ricky Rivaro, Victor Coral e.a.

dance
Den Haag, ‘t Paard: vrijdag (23-5u) ‘After-sun invites’ met dj's Jonathan, Secret Cinema en Taco en zaterdag (24-5u) met dj's David Wagemaker, Jamie Westland e.a.

dance
Nijmegen, Doornroosje: zaterdag (23-5u) ‘Planet Rose invites Putch’ met dj's Eva Maria, Herr Arter en Mirno.

dance
Utrecht, Papadome: zaterdag (11-22u) ‘Source festival’ met dj’s Onur Ozer, Aron Friedman, Jason & The Argonauts e.a.

dance
Rotterdam, Off Corso: vrijdag (23-5u) ‘Rush’ met dj’s Don Diablo, Gene Farris e.a.; zaterdag (23-5u) ‘Absolutely Stereo’ met dj’s Miss Monica, Mike van Loon e.a.

wereldmuziek
Amersfoort, binnenstad: zaterdag en zondag het festival Dias Latinos met muziek (en dans) uit Uruguay, Colombia, Cuba, Mexico, Antillen en Cariben.

wereldmuziek
www.diaslatinos.nl

wereldmuziek
Amsterdam, Concertgebouw: dinsdag The Celtic Tenors.

wereldmuziek
Amsterdam, Paradiso: vanavond Hazmat Modine.

jazz
Amsterdam, jazzcafé Concertgebouw: vrijdag Dig d’Diz.

jazz
Amsterdam, Roode Bioscoop: vanavond t/m zondag Ernst Reijseger.

jazz
Amsterdam, Sugar Factory: zondag Asakusa Jinta.

jazz
Bredevoort, de Zwaan: vrijdag Jazznight met Miquel Padros, Anke Angel e.a.

jazz
Delft, centrum: vrijdag t/m zondag jazzfestival met New Cool Collective, Wouter Hamel, Hans Dulfer, Room Eleven, Rundfunk, The New Quartet, Jacqui Martin e.v.a.

jazz
(www.jazzfestivaldelft.nl).

jazz
Haarlem, centrum: nog t/m zondag het festival Haarlem Jazzstad met o.a. Martin van Duynhoven, Ploctones, New Cool Collective, Bas van Lier, Big Jay McNeely, New York Ska-Jazz Ensemble, Peter Beets, Relax (www.haarlemjazzstad.nl).

klassiek
Internationale muziekzomer Gelderland, nog t/m zondag. Vanavond in Oosterbeek (Park Hartenstein), Orkest de Ereprijs met pophits gearrangeerd voor hedendaags orkest en in Arnhem (Koepelkerk) Miranda Trio met Debussy, Ibert, Saint-Saëns, Glinka en Piazzola. Vrijdag in Velp (Muziekkoepel Overbeeklaan) Orkest de Ereprijs en in Nunspeet (Dorpshuis Molijn de Groot) Van Dingstee Kwartet en Celeste Zéwald (klarinet) met Mozart, Dove en Brahms; zaterdag in Nijmegen (Mariënburg) Orkest de Ereprijs en in Apeldoorn (Orpheus) NJO Symfonie-Orkest o.l.v. George Benjamin met Ligeti, Benjamin en Janácek; zondag in Arnhem (Park Sonsbeek) Orkest de Ereprijs en in Nijmegen (De Vereeniging) het slotconcert door het NJO Symfonie-Orkest.

klassiek
Amsterdam, binnenstad: Grachtenfestival, nog t/m zondag, met zaterdagavond het befaamde Prinsengrachtconcert. Zie ook: www.grachtenfestival.nl

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (GZ): zaterdag Symfonieorkest Vlaanderen o.l.v. Etienne Siebens m.m.v. Marie Hallynck (cello) met Brewaeys, Dvorák en Brahms; zondag European Union Youth Orchestra o.l.v. Herbert Blomstedt m.m.v. Leonidas Kavakos (viool) met Berg en Bruckner; maandag NJO Summer Academy o.l.v. George Benjamin met Ligeti, Debussy, Benjamin en Janácek, woensdag Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink met Bruckner.

klassiek
Amsterdam, Concertgebouw (KZ): vanavond Henk Neven (bariton) en Hans Eijsackers (piano) met Brahms, Loewe en Liszt.

klassiek
Amsterdam, Engelse Kerk: zaterdag Het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Klaas Stok met Schubert, Cornelius, Wolf, Poulenc, Henze, Kadar en Berlioz.

klassiek
Arnhem, Koepelkerk: maandag Miranda Trio met o.a. Debussy, Ibert, Saint-Saëns, Glinka en Piazzola.

klassiek
Beesel, Kasteel Nieuwenbroeck: zondag (16u) John Bröcheler (bariton) en DaDah Ensemble met Eisler, Webern, Barber, Schubert en Mozart.

klassiek
Bergen, Ruïnekerk: vanavond Vestard Shimkus (piano) met Beethoven, Liszt en Shimkus en Simon Veis (cello) en Qian Wu (piano) met Bach, Sjostakovitsj en Tsjaikovski; vrijdag Wenbin Jin (piano) met Mozart en Schumann en Joris van den Berg (cello) en Mirsa Adami (piano) met Brahms en Britten.

klassiek
Haarlem, Grote of St. Bavo Kerk: dinsdag orgelconcert door Paolo Crivellaro.

klassiek
Leeuwarden, Grote of Jacobijnerkerk: woensdag orgelconcert door Sietze de Vries.

klassiek
Nijmegen, Stevenskerk: dinsdag Jetty Podt (orgel) met Bach.

klassiek
Rotterdam, Laurenskerk: dinsdag organist Hayo Boerema met Langlais en Widor.

klassiek
Veere, Grote Kerk: zondag (15.30u) Matangi Kwartet met Mendelssohn en Bartók.

klassiek
Zeist, Kerk Evangelische Broedergemeente: vrijdag Vermeer Quartet, Jerusalem Quartet en Menachem Pressler (piano) met Beethoven en Brahmns, zaterdag Vermeer Quartet en Jerusalem Quartet met Beethoven, Sjostakovitsj en Mendelssohn.

klassiek
Zwolle, Grote Kerk: dinsdag organist Harm Jansen met Buxtehude, Eben en Bach.

Meer over