OpinieStekel
De Britten kunnen nog altijd spitfires maken
Het Brexitdebat krijgt een steeds hoger Basil Fawlty-gehalte. De jongste politicus die de onbevallige hotelier uit John Cleeses komedie speelde, was het kamerlid Mark Francois. Nadat de Duitse baas van Airbus, Tom Enders, op verzoek van ministers de brexiteers ‘krankzinnigheid’ had verweten, vervloekte de Conservatief diens ‘Teutoonse arrogantie’, om eraan toe te voegen dat hij net als zijn vader, een D-day-veteraan, ‘niet zal buigen voor Duitse intimidatie’.
Vervolgens verscheurde hij demonstratief de anti-Brexit brief van Enders. De kans bestaat dat Airbus, een voorbeeld van pan-Europese samenwerking, het eiland zal verlaten na een No Deal-Brexit.
Voor Francois en de brexiteers, die in de ban zijn van de Blitz-geest, is dat geen zorg. De Britten kunnen altijd nog Spitfires maken.