De GidsMooie dingen
Mooie spullen voor de hedendaagse avonturier
Matrix
Slaapzak
Mummy + met armen: tweedelige ‘suit trek 900’, € 180. decathlon.nl
Mummy + cocoonen: aan-elkaar-ritsbare ‘Sexyhotness’ van Alite, € 126. vrijbuiter.nl
Draagbaar + met armen: ‘Selkbag’, € 112,50. hygger.com
Draagbaar +cocoonen: ‘SLPY’ nachtjapon slaapzak, € 73. blackleaf.com
5 op een rij:
Sneldrogend én (toch) stijlvol
Ook te dragen als korte broek: Olive Black Swim Shorts, Goldfin, € 129, goldfin.shop
Met SPF50: Patagiona Men's Tropic Comfort Crew, € 55, patagonia.com
Stof die werkt tegen vocht en geurtjes: Calanca blouse, Mammut, € 69, mammut.com
Hoofdband en sjaal: Jungle Gym Headgear Kids, Jack Wolfskin, € 12,95, jack-wolfskin.nl
Bijpassend broekje verkrijgbaar: Sportbralette, H&M, € 15, hm.com
Mathematica
Vijftig jaar geleden vond het legendarische Woodstock-muziekfestival plaats, in de stromende regen ook. Het rook er vast niet zo lekker als de interpretatie van Maison Martin Margiela: Replica Music Festival, 100 m, € 115
3 van hetzelfde
Drie (verantwoorde) wetsuits
Vrouwelijke watersporters kunnen dankzij het Nederlandse watersportmodemerk Wallien stijlvol het water op. Gekleed in duurzaam neopreen, vervaardigd uit kalksteen in plaats van olie en geproduceerd in een fabriek die draait op waterkracht. Het textiel van de UV-werende bodysuits is gedeeltelijk gemaakt van gerecycled textiel.
‘Sparkling dots’ zomer wetsuit, € 240.
‘Blue beauty’ full body maillot, € 275.
‘Hot Pink’ UV-werende longsleeve top, € 95.
Mooi ding
Rennen en vliegen
De grootste inspiratiebron van het Nederlands tassenmerk Atelier de l’Armée is, de naam zegt het al: het leger. Met activiteiten als vliegen, zeilen en bergbeklimmen in het achterhoofd ontwerpt Joost van Doeswijk stevige rugtassen. Italiaanse vaklieden maken ze van plantaardig gelooid leer en waterbestendig heavy-dutytextiel. Wie wat minder avontuurlijk is aangelegd mag deze tas – met ingebouwd laptopvak – trouwens ook gerust meenemen naar het werk nemen. Flight Pack, € 349.
Winkelprofiel
Hesters Authentic Beauty Concept
Hester Wernert is een van de meest bekroonde kappers van Nederland, doet het haar voor internationale modeshows en modebladen én runt de fraaiste kapsalon van Amsterdam: Mogeen. Sinds kort is Wernert boegbeeld van Authentic Beauty Concept, een nieuw haarverzorgingsmerk dat draait om echtheid en eerlijkheid. De producten bevatten geen parabenen, siliconen en sulfaten en zijn duurzaam geproduceerd. Ook fijn: ze zijn mild voor het haar en ruiken heerlijk. De lijn Glow (ruikt naar kaneelcake & dadel) is voor gekleurd haar, Hydrate (mango en basilicum) voor droog haar, Replenished (ahorn en pecannoot) voor beschadigd haar en Amplify (groene thee) voor fijn haar. In salon Mogeen kun je terecht voor een Authentic Beauty Concept-ontstressbehandeling van, naar keuze, tussen de 5 en 20 minuten, met bijpassende muziek via een oortelefoontje.